Skocz do zawartości

traxxas revo 3.3 problem


woofer

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak dzis to wygladalo odkrecilem swiece delikatnie odpalal ok wyjezdzilem 3 baki i nic sie nie dzialo a temp nie przekraczala 100 stopni wachala sie miedzy 80 a 90 jutro zobacze co sie stanie jak dokrece swiece czy bedzie odpalal .Tylko jak zapalilem revo i sprawdzalem swiece to plul delikatnie paliwem na nia przez to ze byla odkrecona a pozatym ok ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zatrzymuje się po poł obrotu to może byc przyczyną niedotarcie silnika i klinowanie sie tłoka w górnym położeniu. Te silniki fabrycznie są bardzo ciasne. Możesz temu zaradzić podgrzewając silnik przed odpaleniem. Podgrzać suszarką do włosów, wydechem z samochodu w skali 1:1 :) albo gorącym nawiewem w tymże samochodzie. MIałem tak samo i pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za duża kompresja i starter nie mógł silnika ukręcić, po odkręceniu świecy rozszczelniłeś cylinder i łatwiej jest pokręcić wałem ale uwaga, po odpaleniu silnika i rozgrzaniu dokręć świecę bo silnik będzie łapał lewe powietrze i będzie się grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za duża kompresja i starter nie mógł silnika ukręcić, po odkręceniu świecy rozszczelniłeś cylinder i łatwiej jest pokręcić wałem ale uwaga, po odpaleniu silnika i rozgrzaniu dokręć świecę bo silnik będzie łapał lewe powietrze i będzie się grzał.

czyli jak go odpale dokrecic swiece a potem jak to bedzie wygladalo ? jak nastepnym razem bede go odpalal ? juz zapali odrazu czy znowu swiece mam odkrecic delikatnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał taki sam problem w modelu mgt. Przed jazdą było trzeba odkrecić trochę swiecę, a po odpaleniu zakrecić. Czynność tą było trzeba powtarzać za każdym razem :(. Raz jak zapomniał dokręcić to po minucie jazdy swieca mu wystrzeliła i silnik zagasł, tak więc pamietaj, żeby dokręcać. Najlepiej jak będziesz miał możliwość to sprzedaj roto i kup sobie mocniejsze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy miał taki sam problem w modelu mgt. Przed jazdą było trzeba odkrecić trochę swiecę, a po odpaleniu zakrecić. Czynność tą było trzeba powtarzać za każdym razem :(. Raz jak zapomniał dokręcić to po minucie jazdy swieca mu wystrzeliła i silnik zagasł, tak więc pamietaj, żeby dokręcać. Najlepiej jak będziesz miał możliwość to sprzedaj roto i kup sobie mocniejsze ;).
wiec tak dzis to wygladalo odkrecilem swiece delikatnie odpalal ok wyjezdzilem 3 baki i nic sie nie dzialo a temp nie przekraczala 100 stopni wachala sie miedzy 80 a 90 jutro zobacze co sie stanie jak dokrece swiece czy bedzie odpalal .Tylko jak zapalilem revo i sprawdzalem swiece to plul delikatnie paliwem na nia przez to ze byla odkrecona a pozatym ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.