Skocz do zawartości

Coś w odcieniu balsy.


Gość Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

No tak mi wyglądało. Szkoda czasu na szpachlowanie. Jak są naprawdę duże szczelinki, to lepiej przyciąć cieniutkie paseczki z balsy i je w te szczeliny wcisnąć, a następnie delikatnie zakroplić rzadkim CA i przeszlifować. Lżej, prościej i bez różnicy w odcieniach :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zakroplisz "czujnie" rzadkim CA, to śladu po nim nie ma, a jedynie wiąże drewno. M.in. mojego exTRIMka tak robiłem i - chwaląć się, a co - wyglądał bardzo efektownie!

Zamiast szpachlówki obstawiam bardzo ostry nożyk do tapet albo skalpel, metalową linijkę i dobry, rzadki CA z cienką igłą jako dozownikiem :-)

A delikatne szparki czy miejsca łączenia same znikają pod folią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rzadki CA wsiąka w balsę i robi ją twardą. Można przecież w ten sposób robić super inserty pod wkręty, a nawet pod śruby.

U mnie po łączeniu balsy na styk, nie ma prawa być śladu. Jak się rozwalać, to cackiem... :P

 

P.S. A w ogóle to pisze się "żadki", bo się odmienia na "gęsty"... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziuk Twoja folia to może standard ale light albo esycoat?Takich nie kupowałem,moja jest gruba i ciężka.

Zrobiłem test swojej i wg.mnie nie przebija tzn.widać że tam jest coś pod spodem ale nie jest tragicznie koloru nie widać.Z większej odległości jest jeszcze lepiej.

Jeżeli nie pomyliłem papierów to moja ma taki opis

280e5cac32391bbcm.jpg

Na tym zdjęciu pod tym białym trójkątem są naklejone trzy paski,popatrz i napisz jakie to kolory i w jakiej kolejności :D

48fc035293706b68.jpg

Potem wkleję zdjęcie na którym te paski będą odsłonięte.

Zrobiłem też zdjęcie szpachlówki żebyś mógł obejrzeć jaki ma kolor,po wyschnięciu robi się ciut jaśniejsza.

b1095fcb5583dd77m.jpg69fb997bc05aea89m.jpg

a2f2ae49f0a688e0m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Olo za próbki!

Coś mi wygląda na to, że ona z ciemnym podłożem nieźle sobie radzi, ale na białym jeszcze bardziej tę biel potęguje.

Podobnie jak z lakierami - niby wszystkie białe, ale obok siebie każdy inny.

Olo, moja ma identyczne napisy, tylko jasne, ledwie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli "balsę na białym" widać bardziej, niż "czarne na balsie"... :?

Jakiekolwiek podwójne oklejanie to mordęga, bo trzeba perforować, a maszynka ruszyła dopiero ze Stanów... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o taki "grunt" pytam i takiego poszukuję. Ale ponieważ gołej balsy zostało jednak znacznie więcej... :devil: to myślę o jakimś gruncie łososiowym. Myślałem, że może znacie jakiegoś akrylowego gotowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... M.in. mojego exTRIMka tak robiłem i - chwaląć się, a co - wyglądał bardzo efektownie! ...

To fakt, śliczniusi jest. Miałbym tylko pytanie o wyłącznik zasilania - nie za słaby taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam akurat japońca i kleju. I szkoda mi trochę masy. Chciałbym raczej załatać kolorem balsy same szpachlowanie miejsca. :|

 

EDIT:

Przetryskałem te miejsca sprajem akrylowym do styropianu i ABS. Pomarańczowym, bo na oko bliższego nie było i rewelacja - znikło, zupełnie bez śladu. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.