Skocz do zawartości

belt cp i mx-12


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam belta cp i jest w miare wyregulowany, tylko mam maly problem. jak np na 40% gazu ustawiam ogon ze sie nie kręci, to jak dam wiecej to zaczyna sie obracac.:/ :F

Żyro to normalne e-sky ( podobno jak sie dobrze ustawi to śmiga nieźle)

Wiem ze w mx-12 jest taka funkcja ze ogon się ustawia sam im wiecej gazu dajesz.

Jak to ustawic?????

 

Zwracam się do was z proźbą o napisanie mi waszych ustawien w aparaturze mx-12 do belta cp.

Dodam ze mam alu tuning tzn cała głowica aluminiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ta funkcja to Revo Mix. Zaleca sie umocowanie modelu na obrotowej powierzchni (np stary adapter ale z talerzem obracajacym sie bez oporow) i dobranie wartosci doswiadczalnie. Nie ma wartosci idealnej, w kazdym modelu wychodzi to inaczej. Probowalem z tym walczyc ale po jakims czasie szlag mnie trafil, zmienilem zyroskop na futabe i o ogonie zapomnialem.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W takim razie jakikolwiek zyroskop z HH, nawet ten z Esky. Idealny nie jest ale lepiej trzyma ogon niz wersja rate (bez HH), Usul (nasz smiglowcowy guru od mikromaszynek) stosuje to zyrko w swoich boskich malenstwach.

Tymczasowo pozostaje Ci rzeczywiscie walka z revo mixem, pamietaj przy zmianie zyroskopu zeby Revo wylaczyc.

 

I bron Cie Panie Boze kupowac podrobki futaby w stylu GY400 - to fundusze stracone bezpowrotnie.

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupic potem coś takiego http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6753&Product_Name=MKS_292_Headlock_Gyro

 

a na ile tak mniej wiecej mam ustawic ten revo mix? ile up ile down? i jaka pozycja wyjściowa tego wirnika ogonowego? mówie tutaj narazie o trybie normal a nie stunt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to niestety dolegliwość każdego małego modelu heli. Przy starcie najczęściej ucieka w lewo i późniejsza kontrola nad lotem jest niestety konieczna. Ja cenię sobie takiego malucha jak Honey Bee Kikg2. Jest dość trudny, ale sprawia dużo frajdy. Oczywiście mój egzemplarz jest troszkę zmodyfikowany :). Użytkuje też Raptorka 50 i to jest modelik bardzo stabilny i stateczny. Nie mam mowy o "uciekaniu" ogona lub innych nieciekawych sytuacji... Jeśli modele heli ci podpasują, polecam Raptora... Napisz jak możesz jakie masz wyposarzenie w Belcie... To też ważne. Może będę w stanie jeszcze ci coś doradzić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wymianę serw na HXT-900, lub SG-90. Serwa oryginalne mają jednak duże luzy między zębami. Polecam także wymianę żyrka. Oryginalne z zestawu nie jest najlepsze. Pomyśl nad E-Sky z HH. Mam takie żyrko u siebie, a różnica jest ogromna. Musisz pamiętać tylko, że trzeba ramię serwa wtedy obrócić o 180 stopni. Żyrko musi być zamontowane w pionie (nie może leżeć). Po zamontowaniu tego żyrka trzeba wiedzieć, że reakcja na obrót śmigłowca jest dużo bardziej szybsza niż przy oryginalnym żyrku. Natomiast stabilność - bez porównania duuużo większa. Montując żyrko E-Sky z HH ogon nie ucieka na boki przy raptownym dodaniu lub ujęciu gazu. A to jest chyba najważniejsze. Nie musisz wtedy ustawiać żadnego Rev-mix'u w nadajniku. Apkę masz znakomita do tego typu sprzętów. Jednak odbiorniki R700 czasem potraifą spłatać figla w modelach elektryków. Zwłaszcza z węglową ramą. Ja używam Jeti REX-7 i do takich maluchów nie chcę innego... Polecam się zainteresować tym odbiornikiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak piszesz (znikome a wręcz do pominięcia luzy na serwach) pozostaje ci tylko wymiana żyra. To o którym pisałem nie jest kosztowne (koszt - jakieś 150-180zł) a jednocześnie jest bardzo dobre. I ciesz się lotami... Belcik dość fajnie lata jak się mu poświęci troche czasu i serca...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.