Skocz do zawartości

Jak obliczyć ciąg?


Amoath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto moje pierwsze pytanie

 

Dostałem 2 silniki szczotkowe

 

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=331&osCsid=d17ac8a76863ca95d4e60f423b7b888d <-te tutaj

 

i zastanawiam się jaki mają ciąg

 

domyślam się że potrzebna będzie MOC silnika, wielkość śmigła, napięcie czy coś jeszcze? Proszę o dynamiczną odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to dzięki wszystkim ... czyli ciag 350-380gram i szybkość 51km/h dosyć dobre parametry jak na szczotkę :) robię teraz model z depronu (nie wygląda ładnie) ale powinien polecieć, mogę (ale potem pod wieczór) dać link do owego modelu. Wszystkim dziękuje za dane dotyczące owych silniczków

 

@edit

 

I czy jeśli dołożę jakąś przekładnie zwiększy to ciąg? nie chodzi mi w tym modeliku o szybkość, wiadomo mi że jeśli zyskuje na ciągu tracę szybkość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Przekładnia zmniejsza odbroty napędu zwiększając jednocześnie moment obrotowy. Przekłada się to na zwiększenie ciągu statycznego koszem prędkości strumienia. Dobór napędu zależy od rodzaju modelu - opisz go, a jeszcze lepiej wstaw zdjęcia i podaj podstawowe dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość: 100cm

Rozpiętość: 89cm

Waga ogólna: ~150-200gram

Waga Skrzydła: 67,5gram

Waga osprzętu: ~150-200gram

Silniki: szczotkowy/e 400 (może będą dwa, może jeden zobaczymy :)

Śmigło: GWS lub TP 10" x 4,7 / 8" x 4

Serwa: 3-4 TowerPro MINI

 

Model ma lotki, ster wysokosci i kierunku, regulacje gazu

 

Jeśli soc potrzebne pisać

 

@edit

 

No i jest górnopłatem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj przekładnię, łatwiej będzie Ci się latało. Wisieć na śmigle nie będziesz (i dobrze), ale w razie kłopotów np. przy lądowaniu dasz gaz do dechy i wyciągiesz samolocik bez czekania aż się rozpędzi. Ale przekładnię i śmigło musisz dobrać sam, ja już nie pamiętam tych magicznych zestawień przekładnia-śmigło :-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.