Skocz do zawartości

Futaba 4EX


paweł1919

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

1. Mam proble pierwszy raz w ręku mam taką aparaturę. Chodzi mi o to żeby na jednym kanale były sterowane dwie lotki w szybowcu, czyli jedno serwo w prawo a drugie w lewą stronę się obracało. Jak to ustawić proszę o dokładną instrukcję krok po kroku. Dzięki z góry.

2. Czy ta aparatura będzie dobra do Easy Glidera Pro?

 

To jest aparaturka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e0c7645356b885b3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest normalne żeby serwa bardzo głośno sie zachowywały i troszeczkę trzęsły jak stoje 1 m od odbiornika i nic nie przełańczam? Jak to będzie wyglądało jak polecę szybowcem na 100m? W odbiorniku mam szarą antenkę, czy to dobrze, kiedyś czytałem że najlepsza jest pomarańczowa. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o kolorach antenek to bzdura jeżeli oczywiście mowa tu o fabrycznych kolorach anten.

Jeżeli to samoróbka po urwaniu to inna sprawa ale kolor też nie ma tu znaczenia :D

Jeżeli się serw trzęsą to nie lecisz tylko sprawdzasz zasięg i szukasz przyczyny dlaczego tak się dzieje.

Zresztą test zasięgu ze złożoną częściowo anteną trzeba robić przed każdym lataniem.

Czy te trzęsienie serw jest duże?Takie że aż stery się ruszają?

Może to brzęczy tylko jedno serwo które ma np. duże opory przy przesuwaniu np.bowdena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem początkujący, kupiłem na allegro tą aparaturę, gość pisał że nie używana nowa, więc wziołem, ale coś mi się wydaje że będę musiał kupić coś lepszego. A co do wychyleń, nie mogę nic powiedzieć ponieważ zbieram dopiero na Easy Glidera Pro. Serwa się minimalnie trzęsą i bardzo głośno zachowują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zła aparatura i na początek w zupełności wystarczy.Wklej zdjęcie odbiornika,sprawdź czy jest w jednym kawałku i jaką ma długość.

Czasem jedno dobre zdjęcie naprawdę może dużo pomóc jeżeli są jakie problemy.

Przeczytaj ten artykuł.

http://www.piotrp.de/MIX/abc.htm

Może nie wszystko od razu załapiesz ale na pewno się przyda.

Jeżeli będziesz miał pytania to pytaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, wszystko porozkręcałem, wyczyściłem i jak narazie chodzi jak należy. Byłem w drugim pokoju w mieszkaniu z schowaną anteną i nic nie syczało.

Czy ktoś z was będzie kiedyć planował wyjechać na szybowisko w Bezmiechowej? Jak bym sobie kupił Easy Glidera Pro to bym prosił o pomoc w ulotnieniu go.

Tu jest zdjęcie odbiornika i serw do modelu. W jakiej pozycji jest najlepiej zostawić antenę w modelu, czy wyprowadzić ją na zewnątrz i przywiązać do statecznika czy w inny sposób?

img0087ip4.jpg

w2592.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak jak na trzecim rysunku na stronie do której link podałem Ci wcześniej.

Ja też stosuję takie rozwiązanie

1222bfba193464df.jpg

Z kadłuba wychodzi kawałek bowdena przez który wyprowadzona jest antena w kierunku statecznika pionowego i tam napina antenę gumka.Jeżeli zrobisz to w ten sposób to przypadkowe zaczepienie o antenę nie urwie jej.W kadłubie bowden jest tak poprowadzony że wychodzi blisko odbiornika i omija popychacze steru wysokości i linki steru kierunku.Zamiast bowdena możesz np. użyć kawałka izolacji ściągniętego z odpowiedniej grubości przewodu elektrycznego.

Możesz to zrobić jeszcze inaczej bo to zależy też od modelu ważne żeby antena była rozciągnięta w całości,możliwie elastycznie zamocowana,omijała ruchome części modelu i nie była zbyt blisko przewodów w modelu,regulatora.Jeżeli model jest krótszy niż antena to jej koniec może zwisać za modelem.Pooglądaj na zdjęciach jak to inni robią swoich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.