Skocz do zawartości

Dino evolution - relacja z budowy


krzysiek.riese

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze od pewnego czasu jestem posiadaczem modelu treningowego Dino i po nowym roku mam w planach zrobić troszkę większego coś koło 1,7 m na silnik 10 cmm to postanowiłem zrobić a własciwie przetestować nieco zmienioną wersję tego modelu troszke mnieszych rozmiarów od planowanego:

Dane techniczne:

rozpiętość: 1,25m.

długość: 0,98m.

silnik: Thunder Tiger GP25 (taki posiadam)

waga: założenie to około 1000 - 1100 gram, (Dino waży 1300) do lotu

na pierwszy ogień poszedł statecznik poziomy, w nowym modelu bedzie zmieniona konstrukcja z pełnej balsy na konstrukyjny z balsowych profili C-owych i dwu-T- owych.

Tu wklejam zdjęcia pierwszej odsłony Dino:

dscf0081uc5.jpg

a tak sie prezentuje z dołu:

dscf0082wl8.jpg

w1600.png

 

zdjęcia z budowy Dino evoution - wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pomimo tego iż materiał leży już dawno na stusku to prace posówają sie bardzo powoli i to bardzo te z pełnym tego słowa znaczeniu....... mianowicie od soboty to udało sie mi zrobić jedną czesc steru wysokosci a dokładnie lewą, konstrukcja z T-owników i C- owników jest jednak na tyle pracochłonna ze tyl;e to niestety trwa....... sek w tym zeby idealniespasować wszystkie elementy zeby uzyskać zakładaną sztywność......

tu wklejam kilka zdjęc z budowy......: tak wyglada podczas klejenia:

dscf0255sh8.jpg

a tak już po sklejeniu przed szlifowaniem końcowym, widoczne kilka trójkontów wypiłowanych na okrągło, reszta też tak bedzie zrobiona:

dscf0257vp6.jpg

w640.png

a na tym zdjęciu fajnie widać te właśnie profile które daja tak dużą sztrywnośc przy bardzo małej wadze:

dscf0258ee3.jpg

teraz biorę sie za szlifowanie i za drógą połówkę:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

jako że dzisiej i wczorej dzień wolny od nauki to też miałem troszkę czasu żeby porobić z modelem, to też udało sie mi prawie całą drugą cześć steru wysokości zrobić, jak sie uda to jutro obie cześci wyszlifuje i bedzie gotowe, zdjecia jutro:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.