Skocz do zawartości

Serwo 360* Pomoc!!


Michal_K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !!

Mam pewnien problem dotyczacy serwomechanizmu modelarskiego. Otoz zajmuje sie budowa manipulatora typu SCARA i do tego celu potrzebuje serwomechanizmow o obrocie powyzej 180* najlepiej takie o wychyleniu 120* prawo-lewo. Czy jest ktos kto zna moze konkretny model takiego serwa najlepiej o obrocie 360* ale moze byc 240* jak takie istnieje:)?? Dodatkowo zalezy mi na plynnosci obrotu tzn slyszalem ze sa serwa 360* ale obrot dokonuje sie skokowo powyzej 1500us nastepuje przeskok a zalezy mi nardzo na plynnej zmianie polozenia orczyku ??.

Dodatkowa istaotna cecha takiego serwa jest duzy moment zalezy mi na takim ok 20kg/cm moze byc wiecej:)

 

Zalezy mi na czasie!!

 

Dziekuje wszystkim za pomoc i Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. coś takiego:

 

http://www.modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=18_21&products_id=1506

 

Zapraszamy do powitalni.

 

 

znam ten typ serwa tylko nie wiem dokladnie czy te serwo nadaje sie do plynnej regulacji polozenia. Moze masz doswiadczenie jakies z tym serwem czy nadaje sie do plynnej zmianny polozenia ramienia i czy mozna nim regulowac polozenie 0 +-180*???

 

dzieki za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego serwa, ale niewydaje mi się że mogłoby nie poruszać się płynnie. Najlepiej spytać ludzi, którzy się zajmują łodziami albo poprostu zadzwonić do sklepu (tak bezie najszybciej).

 

wlanie napisalem do tego sklep wczesniej i odpisali mi cos w tym rodzaju:

''

Witam,

 

Jest dokładnie tak, jak Pan sugeruje. Po przekroczeniu momentu 1500 us (w dół lub w górę) serwo przekręca się do drugiej szczytowej wartości (ok. 2,5 obrotu). Ważne jest, że jako serwo tzw. "windowe" - nie ma możliwości regulacji położeń pośrednich orczyka. Albo więc serwo jest w jednym, albo w drugim szczytowym położeniu."

 

wiec z tego co wywnioskowalem te serwo nie posiada miedzypolozen moze sie mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tego serwa, ale niewydaje mi się że mogłoby nie poruszać się płynnie. Najlepiej spytać ludzi, którzy się zajmują łodziami albo poprostu zadzwonić do sklepu (tak bezie najszybciej).

 

wlanie napisalem do tego sklep wczesniej i odpisali mi cos w tym rodzaju:

''

Witam,

 

Jest dokładnie tak, jak Pan sugeruje. Po przekroczeniu momentu 1500 us (w dół lub w górę) serwo przekręca się do drugiej szczytowej wartości (ok. 2,5 obrotu). Ważne jest, że jako serwo tzw. "windowe" - nie ma możliwości regulacji położeń pośrednich orczyka. Albo więc serwo jest w jednym, albo w drugim szczytowym położeniu."

 

wiec z tego co wywnioskowalem te serwo nie posiada miedzypolozen moze sie mysle.

 

Aha, czyli się niedokońca zrozumieliśmy. Z tego co odpisali ze sklepu wynika jak napisałeś.

 

Modelmaniak, podaj jeszcze gdzie zakupiłeś to serwo bo zapewne interesuje to kolege.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam serwo windowe FUTABA o uciągu ok 17kg i u mnie działa bez zarzutu...

Mogę ustawić żagle tak jak mi pasuje i zatrzymać w dowolnym położeniu.

 

zalezy mi na informacji dotyczacej czy serwo np Hitec HS 785 HB nadaje sie do ramienia robota?? tzn czy bedzie mozliwe precyzyjne pozycjonowanie koncowki roboczej ?? Czy w mozesz mi podac model swojego serwa powniewaz ten hitec-a ma mniejszy moment niz twoje, a najlepiej jak mozesz mi podac namiary na takiego typu serwo.

 

dziekuje za zainteresowanie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.