Skocz do zawartości

Karta programująca Turnigy


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że sam posiadam i zapewne nie jestem jedyny natomiast instrukcji obsługi w ojczystym języku doszukać się nie mogę , a dopełnieniem nieszczęścia mojego jest brak nawet anglojęzycznej postanowiłem popełnić ten temat dla swojego i przyszłych posiadaczy dobra :D

Proszę więc dla mnie jak i reszty zainteresowanych w chwili obecnej jak i przyszłej by jakaś mądra głowa objaśniła poszczególne funkcje zamieszczonej na zdjęciu poniższym karty.

Z góry serdecznie dziękuje w imieniu swoim jak i moich regulatorów które zapewne odetchną troche gdy właściciel ich będzie umiał się owym urządzeniem posługiwać w sposób przemyślany i racjonalny. :rotfl:

hw_ProgCard.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety, instrukcja jest połowiczna.

Traktuje o hamulcu , odcinaniu prądu , muzyczkach , a nie wspomina nic o start mode , timingach , governor..

Jak dla mnie ma wszystko co najważniejsze i to co mieć powinna. Zdecydowanie ważniejszy jest np. opis jaka kombinacja odpowiada za poprawną kontrolę napięcia pakietu niż wyjaśnienie takich rzeczy jak start mode, timing czy governor. Tego, wg mnie nie musi zawierać instrukcja. Dla początkującej osoby i tak wszystkie opcję będą "czarną magią" :D

Niżej postaram się wyjaśnić czego nie ma w instrukcji:

 

- start mode -> ustawia czas rozpędzania silnika po dodaniu gazu (normalne, powolne, bardzo powolne). Ma zastosowanie np. przy przekładni kiedy chcemy aby silnik ruszał "miękko" albo w modelu śmigłowca (powolne rozkręcanie wirnika).

 

- governor -> tryb śmigłowcowy, odpowiada za utrzymanie obrotów na stałym poziomie niezależnie od chwilowego obciążenia.

 

- timing -> tu sprawa jest nieco bardziej złożona. Przez analogię do silnika spalinowego jest to coś w rodzaju kąta wyprzedzenia zapłonu. Regulator steruje silnikiem jakby z wyprzedzeniem. Trudno powiedzieć jakie dokładnie kąty odpowiadają opcjom na karcie ale stawiam na 0 st. (low), kilka-kilkanaście st. (middle) i ok. 20-30 st. (high). Eksperymentując z ustawieniem można nieco więcej mocy wycisnąć z silnika (ale ostrożnie !).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Mam pytanie odnośnie możliwości zastosowania tej karty do różnych regulatorów.

Czy poza regulatorami, przy których w opisie jest wyszczególniona ta karta jako współpracująca można ją zastosować do programowania innych regulatorów, gdzie tego nie wiadomo? Czy jest to związane z ryzykiem uszkodzenia karty lub regulatora?

Mam na myśli regulatory Dynam, SS i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza regulatorami, przy których w opisie jest wyszczególniona ta karta jako współpracująca można ją zastosować do programowania innych regulatorów, gdzie tego nie wiadomo? Czy jest to związane z ryzykiem uszkodzenia karty lub regulatora?

Mam na myśli regulatory Dynam, SS i inne.

Odpowiem z praktyki: ja podłączałem do nieznanego regulatora i sprawdzałem, czy "czyta" bieżące ustawienia, czyli czy świecą diodki.

Jak do tej pory nie uszkodziłem ani karty, ani regulatora- ale to na swoją odpowiedzialność i ryzyko.

Dodatkowo nawet, jak zadziała, nie ma pewności, czy w nieznanym regulatorze dokładnie to samo ustawiamy, co opisane jest na karcie - ale to można sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.