Skocz do zawartości

Osmax-120 AX jakie śmigło?


pablos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ale który OS 120, AX 2takt czy 4takt?

Jeżeli chodzi o 120AX to mam w Funtanie X100 i jedyne rozsądne śmigło (według mnie oczywiście) to 17x6 drewniane. Model waży równe 4 kg i z tym silnikiem zawis na 1/2 gazu, polecam.

Jeżeli jest to 4takt to nie umiem Ci powiedzieć gdyż nie miałem okazji latać z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory :oops: już poprawione. Zadałem to pytanie bo zalecane śmigla to wielkośc 15cali a czytałem że niektórzy latają na śmigłach 17 cali tak jak Ty.Zobaczymy co powiedzą inni bo chcę kupic ten silnik noi oczywiście odpowiednie do niego smiglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda tego silnika nie miałem tylko ST 23ccm i w nim miałem 18x6 i dobrze wkręcał sie na obroty a ten os max z tego co sie orientuje ma 20ccm wiec 17x6 będzie dobre. Możesz poczytać na rcuniverse temat o osiągach tego silnika(obroty na różnych śmigłach)

Na śmigle 17x6 i paliwie 20 nitro powinien kręcić około 8900obrotów.

http://www.rcuniverse.com/forum/m_3998256/tm.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na śmigle 17x6 i paliwie 20 nitro powinien kręcić około 8900obrotów

:shock:

 

Na śmigle 17x6 i 10% nitro robi 9000 obr na ziemi, i już musisz uważać na obroty w locie, żeby go nie "przekręcić".

śmigła 15 calowe nie wchodzą w grę, chyba że z dużym skokiem, ale do 3D to nie bardzo pasuje.

Na 17x6 Bambula (nie do końca mi się podoba to śmigło, Menz był dużo lepszy) sprawdziliśmy wagą na lotnisku ma 6,5 kg ciągu, to prawdziwa bestia, i nie stosowałbym więcej niż 10% nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.