Skocz do zawartości

Turbinka + silnik szczotkowy


Amoath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Rozważałem trochę sam to pytanie "Czy turbinka z silnikiem szczotkowym ma sens?"

I doszedłem do wniosku ,że owy silnik musi spełniać wymagania:

-Dużo Obrotów

-Mały pobór mocy

-bez awaryjna praca

 

Chce kupić owe dwie turbinki: http://nastik.pl/naped-tunelowy-edf64-p-1247.html

I mam te dwa silniki szczotkowe: http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=331&osCsid=d17ac8a76863ca95d4e60f423b7b888d

 

Czy osiągnę tu jakiś sensowny ciąg? w granicach 250-350g.?

 

Pozdrawiam i proszę jak zwykle o dynamiczną odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bezawaryjnosć nie wsadził bym szczotkowego za nic . małem wentylatora w półmakiecie mig-a i wcale niełatwo było to obsługiwać . Turbinka potrzebuje wysokich obrotów =duży pobór prądu=wypalanie szczotek.

Oczywiście kłopot obsługi będzie zależny od tego jak będziesz miał zabudowaną tą turbinę .

Jeśli chodzi o oszczędność energii to zdecydowanie bezszczotkowiec wygrywa i bez przesady można powiedzieć że w stosunku do taniutkiej 400-ki ma 2x wiekszą sprawnośc . a to znaczy ze więcej prądu zostanie zamienione w pracę mechaniczną a nie w ciepło jak w silniku szczotkowym

 

edit ale skoro masz silniki nic nie stoi na przeszkodzie by je na początek zamontowac a potem zainwestować juz w konkret

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to mi pomógł Hubert_tata

Wyczuwam ironię, nie pamiętam wszystkich użytkowników.

 

Ale mogę pomóc ponownie:

1. Jeżeli nie masz silników szczotkowych i regulatorów do nich, to absolutnie nie kupuj już nowych - zwłaszcza ulepszonych do granic możliwości :]

2. MC twierdzi, że na ww silniku i napędzie osiągniesz 250g przy zasilaniu 3S

3. Szukaj na forum :arrow: EDF and 64 i zajrzyj na stronę GWSa

 

Napędy tunelowe nie są najlepsze na początek przygody modelarskiej, ale nie są wcale takie straszne.

Niestety potrzeba dostarczyć im sporo więcej mocy niż do napędu śmigłowego (aby uzyskać porównywalny efekt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.