Jump to content

Miekoplat model RC


rafi

Recommended Posts

Posted

witam wszystkich :)

ze akurat jestem pilotem Paralotniwym i laikiem w modelach RC

che zrobic sobie taki oto model :

to jest w skali 1:1 :)

Prosze o POMOC co i jak :)

Posted

hmmmm....... nie bardzo sie w tym orietuje :( a moze jest gdzies do kupienia gotowiec :) chyba ze mi ktos obiasni te wszystkie zeczy na rysunku :)

podstawowe pytanie to jak zrobic czasze hmmm............

 

Dzieki

Posted

No jak Ci plan nie pomoże to nie wiem jak to zrobić. Szukaj w internecie gdzieś była strona poświęcona paralotniarzowi Rc, się ów paralotniarz "Mietek" bodajże nazywał ;) Jak znajdę chwile i złapie link to Ci podrzucę.

Posted

moze ktos to sciagnac i wrzucic na :http://www.speedyshare.com/

nie moge otworzyc pliku w pracy ani w domu pieron wie co jest nie tak

dzieki

Posted

no takie cos mozemy zrobic ;D tylko czy ktos ma plany do tego? i zrobic jakas koncepcje. ja moze podejme sie wykonania skrzydla z planow z modelarz.com

Posted

to dzialam na poczatek Program do zaprojektowania Paralotni :http://www.surfplan.com.au/sp/downloads/index.htm

Pochwalcie sie waszymi projektami :)

Posted

Witam.

Jeśli mogę się na coś przydać to chętnie pomogę. Zacznę może tak: Plan na modelarz.com jest planem budowy spadochroniarza rc zrzucanego z samolotu. Widziałem to w akcji. Niestety z paralotnią nie ma nic wspólnego. Pracowałem kiedyś w firnie Dynamic Sport zajmującej się produkcją paralotni. Osobiście wykonałem kilka ciekawych modeli paralotni. Dziś mogę się podzielić z wami pewnym doświadczeniem w tej dziedzinie. I tak: Po pierwsze - zaprojektowanie paralotni jest dość żmudne. Pamiętać trzeba o projektowaniu przestrzennym, gdyż bryty komór (dolny i górny) nie są paskami prostymi tylko mają różną szerokość. I tak samo sprawa się ma z noskami (krawędź natarcia). Oczywiście po prawidłowym zaprojektowaniu czaszy (skrzydła) trzeba zaprojektować linki nośne z całą galeryjką. Pamiętać należy, że kształt i ugięcie czaszy dyktują właśnie linki... Ważną rzeczą jest też dobór profilu. Im grubszy - tym skrzydło wolniejsze. Im cieńszy - tym bardziej lubi się składać. Wloty do komór także powinny mieć swoją wielkość. I znów: Im większe - tym skrzydło wolniejsze, ale za to szybciej się napełnia. A im mniejszy wlot - tym prędkość całego "ustrojstwa" większa. Oczywiście takich i podobnych "pułapek" jest duuużo więcej :)

Dziś mogę wam podpowiedzieć, że najlepsze skrzydło do modelu powinno mieć około 20-30 komór, wydłużenie 4 do 6. Rozpiętość około 2-2,5 metra... Ja niestety zaniechałem tych modeli ze względu na problem ze sterowaniem. Potrzebna była winda żeglarska. Niestety nie posiadam już w swoich zbiorach żadnego modelu tego typu.

 

Jeżeli pomimo tego, zapału wam nie ostudziłem, służę pomocą. Jestem w stanie zaprojektować takie skrzydełko (i nawet uszyć - choć bardzo tego nie lubię). Rzecz jeszcze jedna i bardzo ważna: Materiał. Musi to być materiał lekki i tak zwana zerówka...

 

Gdyby coś - pytajcie...

Pozdrawiam. :D

Posted
Jeżeli pomimo tego, zapału wam nie ostudziłem, służę pomocą. Jestem w stanie zaprojektować takie skrzydełko (i nawet uszyć - choć bardzo tego nie lubię). Rzecz jeszcze jedna i bardzo ważna: Materiał. Musi to być materiał lekki i tak zwana zerówka...

 

jesli bys sie tego podlaj to mozesz podpowiedziec skad wziasc material i jaka bylaby cena tej ze uslugi?

 

mnie osobiscie interesuje rozpietosc okolo 3-4 metrow..

 

mialaby byc to paralotnia z wozkiem oraz silnikiem spalinowym.

Posted
Plan na modelarz.com jest planem budowy spadochroniarza rc zrzucanego z samolotu. Widziałem to w akcji. Niestety z paralotnią nie ma nic wspólnego.
była wersja ze spalinką na plecach ;) całkiem miło to latało. Był gdzieś film ale to było wieki temu.
Posted

Witaj.

Materiał trzeba niestety posiadać taki z jakiego wykonane są paralotnie. Lub spadochrony "szybkie". Będę musiał odwiedzić w tym celu firmę w której pracowałem. z pewnością coś się da kupić (jednak kolorystyka będzie podyktowana posiadanymi zapasami). Z projektem zejdzie jakiś czas (myślę, że około 3 tygodnie). Samo skrojenie materiału i uszycie - około 3 - 5 dni. Wykonanie linek i pozostałych dupereli - około 2 dni. Dało by sie szybciej ale praca... A tak szczerze mówiąc taka rozpiętość jak sugerujesz jest dość duża... Ale jak chcesz. Teraz koszt: 1 m2 materiału jakieś 60 zł. Przy projektowaniu trzeba będzie policzyć powierzchnię x2 plus materiał na profile. Linki - najlepiej Dyneema - około 5-8 zł/metr. A trochę tego wyjdzie. Realnie koszty będę znał jak policzę wszystko. Oczywiście nakładu pracy nie liczę - bo to wartość niewymierna :D

Od poniedziałku do czwartku wieczór mnie nie będzie, więc kontakt proponuje w czwartek, około 20. Zastanów się a ja czekam na twoją decyzję.

Pozdrawiam.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.