Skocz do zawartości

Mini Extra 300


Gość Addriano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie.

Po pierwsze ciesze sie ze moge być juz w kraju.

Po drugie odrazu zabralem sie do dłubania i po wczorajszych przemyśleniach i dzisiejszym dłubaniu powstało coś takiego.

dsc01514640x480rv8.th.jpgthpix.gif

A tu syn "podziwia" dzieło taty:

dsc01517640x480eh9.th.jpgthpix.gif

Jak widać potwór to nie jest.

Rozpiętość 770mm profil NACA0015.

Długość ok 600mm

Planowana masa startowa ok 200g

To co na foto 40g. Ale bedzie mniej bo maska i odrobina płatowca musi zostać jeszcze wydłubana ;)

Parę słów o konstrukcji: Jak to zwykle u mnie bywa konstrukcja styropianowa pokryta papierem śniadaniowym na wikol. Do tego oczywiście kolorowa taśma pakowa. I efekty jak wyżej :D

Planowane wyposarzenie: Śilnik bliżej nie znany coś koło 2000kV 24g

Regulator 12A 6g

Pakiet 2s1p 600mAh 25C 36g

Śmigło GWS 9x5

Do tego popychacze węglowe, 3 szt mini serw conrada. i 16g odbiornik (lżejszego nie mam :( )

Skrzydło oczywiście tez styro 2 dzwigary sosnowe 2x2 i na to papier śniadaniowy na wikol.

Mam nadzieje ze wyjdzie z tego zgrabny modelik.

Ale chyba tez dość szybki.

Narazie tyle.

Pozdrawiam

Addriano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Tak 200g to przewidywana masa z RC co do planów to są to moje własne przemyślenia na podstawie kilku innych planów znalezionych w necie. Oczywiście wycięte wszystko jak zwykle na CNC. ;).

______________________________________________________________

Skusiłem się jeszcze dzisiaj trochę podłubać a oto efekty:

dsc01521640x480mh1.th.jpgthpix.gif

Tak wygląda z góry, a tak z dołu:

dsc01522640x480xs5.th.jpgthpix.gif

Niestey modelowi się trochkę przytyło i bede musiał powalczyć z wagą zeby się w założenich wyrobić. Trzymajcie kciuki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Adrian łoooo ale kloca wystrugałeś ta atrapa też pełna w środku ;p

ja to rozegrałem w taki sposób kadłub w moim Su jest pusty w środku a grubość ścianki 5 mm wtedy masz szanse na te 200g nawet przy większej rozpiętości. Tak to wygląda u mnie

wszystko zawinięte w papier pakowy (przez co jest maksymalnie sztywne)czeka na malowanie

 

 

cf430f15bdb19582.jpg

 

a91cc2040b2434f4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie chciało tak bawić a atrapa juz pusta w środku. Pozatym tak sie zastanawiam czy nie zrobie jeszcze jednej cienko ja wylaminuje a potem wywale środek :D ale sie zobaczy. Narazie z samej maski silnika zdjołem 6g gram wiec jest juz miejsce na regulator. Pozatym reasymując. pakiet 36, silnik z reglem 30, odbiornik 16, serwa 24, na inne pierdoły daje sobie kolejne 10 wiec cały sprzęt w tej chwili to 126 a kadłub na ostatnim foto to 90 wiec wszystko razem 216 póki co to i tak jeszcze nie żle a z kadłuba się jeszcze co nieco wydłubie ;) Pozatym duzo przytył na taśmie pakowej gdybym malował natryskowo,jak zwykle było by znacznie mniej :(. No ale co tam pierwsze koty za płoty. a kto wie moze z następnym egzempazem pobawie sie tak ja ty ze swoim ;). A tak BTW ile to twoje cudo ma rozpiętości ??

Pozdrawiam

Addriano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... A może ktoś mi podpowie gdzie jest jego opis i plany ?Nie mogę znaleźć :oops: .

A że się tak zapytam czytasz czy tylko oglądasz ??

że zacytuję siebie ;)

.... co do planów to są to moje własne przemyślenia na podstawie kilku innych planów znalezionych w necie.

Prosze bradzo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że też i czytam, a pytałem dlatego że posiadam plan Mini Extra 330 ( nie wiem czy to jest podobny model do Twojego), szczerze mówiąc jeszcze go nie drukowałem gdyż nie mogę znaleźć opisu, a przy moich skromnych umiejętnościach przy budowie wolałbym korzystać z szerszego opisu budowy a nie tylko samego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tej kwesti nie pomoge ja poprostu usiadłem przejzałem kilka planów dostępnych w sieci i wykombinowałem po swojemu. Jedyny ślad to pliki na ploter cnc.

A tak przy okazji to moja exterka o mały włos dzisaj nie spłoneła nasczęście odbyło sie bez wiekszych strat choć płomienie było juz widać :twisted: .Przepalałem otwory pod popychacze w tylnej czesci kadłuba i dałem troszeczke za wysoki pradzik w wyniku czego zamiast otworu na popychacz w kadłubie opwstała sporych rozmiarów dziura a papier śniadaniowy z pokrycia modelu na chwilke stanoł w płomieniach :crazy: . Dziura juz się łata pianką montażową :lol2: jak podeschnie pokaze foto z obrazem zniszczeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powitać

100 lat w nowym roku.

Chciało by się powiedzieć ze projekt posunoł sie do przodu ale niestety nie :(

Po oklejeniu wszystkiego taśmą pakową modelowi się znacznie przytyło i z pelnym osprzetem wazył by w okolicach 270g a to sporo powyzej zakładanej wagi.

Ale ze projekt jest dla mnie dość istotny wiec można powiedzieć ze zaczynam od nowa.

Na pierwszy ogień poszedł kadłub.

Mam nadzieje ze zdjęcia zobrazują technikę jaką obrałem do jego wykonania:

dsc01612640x480jd5.th.jpg

dsc01614640x480jj6.th.jpg

dsc01615640x480rb8.th.jpg

dsc01616640x480qt2.th.jpg

Jak widać narazie nie obrobiony jeszcze kadłub waży 15g Do tego dojdzie jeszcze balsowy firawall i płytka depronu zamykajaca kadłub od spodu. Notabene zapomniałem zrobić tam nacięcię na wspomnianą płytke i bede to musiał wykonać recznie ale jakoś sobie poradze ;).

Myśle ze pusty kadłub pokryty papierem śniadaniowym powiniec oscylować w okolicy 30-35 g

Na skrzydełku mam nadzieje zaoszcędzić sporo ponieważ tez bedzie puste w środku a zamiast sosnowych dzwigarów. Będą naklejone dzwigary z papieru pakowego. I na to wszystko oczywiście śniadaniówka na wikol. Model tez nie bedzie juz oklejany taśmą pakową ( o zgrozo zrobiło to sporo wagi na modelu) a bedzie malowany natryskiem farbami ftalowymi. Mam nadzieje na uzyskanie pustego modelu na poziomie 80g. (Choś prace to zweryfikują - mam nadzieje jednak ze nie tak ostro jak poprzednio).

Zapraszam do dyskusji na temat zastosowanych i przewidywanych technologi.

Pozdrawiam Noworocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.