Skocz do zawartości

Tłumik do DA50R


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z uwagi na zmianę silnika z ZDZ 40 na DA50R w moim Piperze L4H jestem zmuszony przerabiać całą maskę. W poprzednim silniku miałem tłumik mieszczący się pod silnikiem. Oryginalna puszka DA50R jest tak skonstruowana, że aby była pod maska, silnik musiałby być montowany głowicą do dołu. Czy koledzy użytkujący takie silniki mają jakieś doświadczenia z innymi tłumikami?

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w tym sezonie latałem z puszkami przy silniku DA 100. Ogólnie jest to tak prosty wydech że nie ma z nim problemu tzn: nie odkręca się, nie cieknie. Największą jego wadą jest duża hałaśliwość (wybitnie denerwująca okoliczną ludność) , dlatego polecam jednak wydechy rezonansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować tłumik typu Pitts jak na zdjęciu z moim Decathlonem:

 

dec%20002.jpg

 

Silnik bliźniaczy DL50. Tłumik kupiony u Leszka Jury w Modelpartner. Jest trochę cichszy od standardowego, ale też silnik kręci na nim 200-300 obrotów mniej.

Ciekawe tłumiki do Da 50 będą wkrótce w Nastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,

ładnie to wygląda.Ale u mnie jest problem z mocowaniem silnika głowicą do dołu. Musiałbym robić nową maskę i wszystko przerabiać.Musze szukać innego rozwiązania aby silnik był mocowany tak jak poprzednio poziomo.Puszka była pod silnikiem i przykryta była maska.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze szukać innego rozwiązania aby silnik był mocowany tak jak poprzednio poziomo.

 

Witam, mają takie tłumiki we włoskim AS Power do DA/DL montowanych głowicą w bok http://www.aspower.it/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=44&category_id=110&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

Nie wiem ile kosztują ale wiem, że nie są tanie.

Z opinii o tych tłumikach wnioskuję, że dają "kilka" obrotów więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.