Jump to content

Walkera Honey Bee heeelp!


catan

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Wczoraj zakupiłem Miodową Pszczółkę:)

Od razu wziąłem się za wyważanie, trymowanie itd. Jestem totalnym początkującym ale mam mnóstwo zapału i cierpliwości. Nieważne, że nawet nie oderwałem się od podłoża, przyjdzie czas i na to:)

Mój problem: podczas startu model jest stabilny (na trymerach ustawiony chyba ok) ale odrywając się od ziemi (no , dywanu;) od razu ma baaardzo ostry przechył na prawą stronę. praktycznie prawa płoza stoi jak wmurowana. Od razu zmniejszam gaz i katapultuję pilota;) hehehe więc jakna razie bez strat. Baaardzo uważam w tych początkowtch próbach. Wyczytałem w dość lakonicznej instrukcji, że trzeba wypoziomować platformę sterowniczą (czyli chyba? tę z serwami do wirnika i lotki). A faktycznie była krzywo. Tyle że jak wyregulowałem pion (była w poziomie) to przy włączeniu modelu dziwnie mi się wszystko oberwało, a cały mechanizm rozpadł: nie ma sprawy złożyłem wszystko do kupy i na spokojnie odpaliłem jeszcze raz: okazało się że chyba za bardzo ściągnąłem serwo, bo przy odpaleniu zasilania strasznie ciągnie w dół i wyrywa całe łożysko z platformy. Na sucho bez gazu po prostu wyje, ale przy rozkręcaniu wirnika od razu wypada. I tu mam pytanie: czy poziomowanie platformy jest potrzebne? A jak tak, to kiedy je zrobić? przy włączonym zasilaniu? Lub biorąc pod uwagę pierwsze ustawienie po odpaleniu zasilania? Tak , żeby po odpaleniu zasilania wszystko się stabilizowało? I jak to zrobić? czy zmieniać zaczepy serwów w te inne dziurki (przepraszam za taki język ale jak pisałem jestem zielony w temacie), czy (tak jak wczoraj robiłem) odkręcić śrubki mocujące serw i przestawić weług potrzeb razem z drążkiem kierującym?

 

 

Bardzo proszę o łopatologicznego helpa, bo mogę żargonu braci modelarskiej nie zrozumieć:))

Z góry dzięki za odpowiedź

Aha, wyczytałem, że gdzieś (lecz nie wiadomo gdzie) jest program do treningu nas kompie (mam kabel w zestawie) ale taki jaki był opisany to byłonapisane od razu że nie dizała tylko trzeba coś tam sobie przerobić... O co tu biega?

ALe fun mam wieeelki z tego modelu, a jak już ruszy w powietrze to będzie ubaw. Tylko coś mi ładowarka fika: zdaża się że jak podłączyłem baterię to od razu była green, dopiero po delikatnym majstrowaniu kablem zapaliło się czerwone...

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Też mam tego helika , więc jeśli chcesz go startować w domu TO NAJLEPIEJ Z RĘKI!

ponieważ mój płozami zachaczał o dywan i kosił go łoptami.

Więc jeśli skręca ci w lewo to daj mu kontre w prawo i już.

Link to comment
Share on other sites

dzięki:)

no będę próbował do skutku hehehe, na razie zrobiłem zasłonę antydywanozaczepieniową ;) startuję z gazetki:)

Mam jeszcze raz wielką prośbę o pomoc z tym programikiem do latania, jakby ktoś mógł poratować jakimś linkiem.

Link to comment
Share on other sites

ehhh

no niestety

pilot stracił panowanie i minąwszy pobliską górkę (taboret) bardzo niemrawo zsunął się na kolejną przeszkodę terenową. Pomimo bardzo małej prędkości i zerowego ciągu przeszkoda była bezlitosna (to była sztanga:(

 

Poszła mi głowica wirnika. Takie małe gówienko które wchodzi w samą górę wirnika. Na końcu ma takie dwie tyci tyci roleczki z łożyskami. Udało mi się toto rozebrać, no i widzę że pęknięte. Kurde a tak uważałem! fak!

Tyle że na spisie treści części zapasowych nie widzę tego. Any ideas?

 

edit

 

 

spoko już zamówiłem:) 18 złociszy

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Hans ma rację... Jak chcesz pobawić się modelami heli, to zastanów się nad MiniTitanem, lub tańszą alternatywą - Beltem-CP. A owa tajemnicza "platforma sterownicza" to tak jak pisał ci młody 25 - jest to tarcza sterująca :) Faktycznie, trzeba ją ustawić w poziomie, a robi się to przez dopasowanie długości popychaczy od snapów, a nie zmianę polożenia ramienia serwa :)

 

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.