Skocz do zawartości

Walkera Honey Bee heeelp!


catan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Wczoraj zakupiłem Miodową Pszczółkę:)

Od razu wziąłem się za wyważanie, trymowanie itd. Jestem totalnym początkującym ale mam mnóstwo zapału i cierpliwości. Nieważne, że nawet nie oderwałem się od podłoża, przyjdzie czas i na to:)

Mój problem: podczas startu model jest stabilny (na trymerach ustawiony chyba ok) ale odrywając się od ziemi (no , dywanu;) od razu ma baaardzo ostry przechył na prawą stronę. praktycznie prawa płoza stoi jak wmurowana. Od razu zmniejszam gaz i katapultuję pilota;) hehehe więc jakna razie bez strat. Baaardzo uważam w tych początkowtch próbach. Wyczytałem w dość lakonicznej instrukcji, że trzeba wypoziomować platformę sterowniczą (czyli chyba? tę z serwami do wirnika i lotki). A faktycznie była krzywo. Tyle że jak wyregulowałem pion (była w poziomie) to przy włączeniu modelu dziwnie mi się wszystko oberwało, a cały mechanizm rozpadł: nie ma sprawy złożyłem wszystko do kupy i na spokojnie odpaliłem jeszcze raz: okazało się że chyba za bardzo ściągnąłem serwo, bo przy odpaleniu zasilania strasznie ciągnie w dół i wyrywa całe łożysko z platformy. Na sucho bez gazu po prostu wyje, ale przy rozkręcaniu wirnika od razu wypada. I tu mam pytanie: czy poziomowanie platformy jest potrzebne? A jak tak, to kiedy je zrobić? przy włączonym zasilaniu? Lub biorąc pod uwagę pierwsze ustawienie po odpaleniu zasilania? Tak , żeby po odpaleniu zasilania wszystko się stabilizowało? I jak to zrobić? czy zmieniać zaczepy serwów w te inne dziurki (przepraszam za taki język ale jak pisałem jestem zielony w temacie), czy (tak jak wczoraj robiłem) odkręcić śrubki mocujące serw i przestawić weług potrzeb razem z drążkiem kierującym?

 

 

Bardzo proszę o łopatologicznego helpa, bo mogę żargonu braci modelarskiej nie zrozumieć:))

Z góry dzięki za odpowiedź

Aha, wyczytałem, że gdzieś (lecz nie wiadomo gdzie) jest program do treningu nas kompie (mam kabel w zestawie) ale taki jaki był opisany to byłonapisane od razu że nie dizała tylko trzeba coś tam sobie przerobić... O co tu biega?

ALe fun mam wieeelki z tego modelu, a jak już ruszy w powietrze to będzie ubaw. Tylko coś mi ładowarka fika: zdaża się że jak podłączyłem baterię to od razu była green, dopiero po delikatnym majstrowaniu kablem zapaliło się czerwone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego helika , więc jeśli chcesz go startować w domu TO NAJLEPIEJ Z RĘKI!

ponieważ mój płozami zachaczał o dywan i kosił go łoptami.

Więc jeśli skręca ci w lewo to daj mu kontre w prawo i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh

no niestety

pilot stracił panowanie i minąwszy pobliską górkę (taboret) bardzo niemrawo zsunął się na kolejną przeszkodę terenową. Pomimo bardzo małej prędkości i zerowego ciągu przeszkoda była bezlitosna (to była sztanga:(

 

Poszła mi głowica wirnika. Takie małe gówienko które wchodzi w samą górę wirnika. Na końcu ma takie dwie tyci tyci roleczki z łożyskami. Udało mi się toto rozebrać, no i widzę że pęknięte. Kurde a tak uważałem! fak!

Tyle że na spisie treści części zapasowych nie widzę tego. Any ideas?

 

edit

 

 

spoko już zamówiłem:) 18 złociszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Hans ma rację... Jak chcesz pobawić się modelami heli, to zastanów się nad MiniTitanem, lub tańszą alternatywą - Beltem-CP. A owa tajemnicza "platforma sterownicza" to tak jak pisał ci młody 25 - jest to tarcza sterująca :) Faktycznie, trzeba ją ustawić w poziomie, a robi się to przez dopasowanie długości popychaczy od snapów, a nie zmianę polożenia ramienia serwa :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.