Skocz do zawartości

Kabelek pod FMS'a


Jacqubes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

lastscanuf7.jpg

Usunąłem rezystor r2 pod pin 16 oraz cały ten pin :D (jak powiedział Motyl)

http://teemto.republika.pl/fms_lpt.htm

Wtyczkę chce wykonać sam, mam takie piny, które pasują, a dostępu do zakupu wtyczki niestety nie mam.

 

Czy kabel wykonany zgodnie z tym schematem nie zchajcuje mi aparatury ? :D

Ponieważ jestem całkowitą lamą, zapytam, w którą stronę mam ustawić ten tranzystor ? Tą płaską ścianką w stronę portów LPT1, czy w stronę wtyczki do aparatury ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze złącze od góry po prawo według twojego rysunku to COLEKTOR

 

Drugie po lewo to BAZA, a na samym dole po prawo to EMITER:)

 

 

A tranzystor w obudowie półokrągłej TO-92 ma wyprowadzenia EMITER; BAZA; COLEKTOR. patrząc na płaską jego część i nóżki skierowane w dół :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem całkowitą lamą, zapytam, w którą stronę mam ustawić ten tranzystor ? Tą płaską ścianką w stronę portów LPT1, czy w stronę wtyczki do aparatury ?

polecam nastepujacy sposob na znajdowanie informacji:

1. wpisujemy adres http://www.datasheetcatalog.com/

2. w polu wyszukiwania wpisujemy c547B

3. W efekcie otrzymujemy spis

4. klikamy na odpowiadajacy nam element np. poz. 1

5. wybieramy datasheet (Download BC547B datasheet from

Fairchild Semiconductor)i w efekcie otrzymujemy BC546/547/548/549/550

6. jezeli nie wiemy co oznaczeniaja pojecia z opisu, znajdujemy to w googlach np. wikipedia

 

Osobiscie jednak polecam zapytac sie pierwszego lepszego elktronika, badz serwisanta, a nawet poprosic go o przylutowanie elementu.

Powinien zrobic to za darmo, ewentualnie za max 5zl.

Aparatura jest "troche" drozsza, komputer tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo to ja mam zainstalowane takie cudo co się nazywa userport LINK do opisu instalacji oraz LINK do programu

Nie wiem czy w tym konkretnym przypadku to jest konieczne ale kiedyś miałem problem z portem LPT pod łyndołsem XP

 

Po drugie primo oczywiście pomogę o ile będę wszystko pamiętał to co mi przekazał @motyl

daj znać na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Witam.Ja mam MC-14, zrobiłem kabel do portu drukarki żeby polatać w AFPD, ico się okazało ,a to się okazało że XP sam steruje portem lptjak mu się podoba.Poszukałem w necie i znalazłem sposób podłączenia nadajnika do kompa za pomocą wejścia aux in karty dżwiękowej ( płyta w moim kompie to ASUS P4P800X ze zintegrowanym dźwiękiem AC97).Trochę jest z tym zabawy ale działa zarówno w FMS jak i w AFPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.