Skocz do zawartości

Jak działają serwa, odbiornik itp.??


Mateo515

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Chce kupić jakiś samolot ale nie wiem jak działa wszystko co w samolocie służy do jego sterowanie (odbiornik, serwa, przewody paliwowe silnik itp). W tych tematach jestem zielony więc prosiłbym o proste słowa :D zdjęcia, rysunki itp.

 

Za odpowiedzi z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Odbiornik służy do odbierania sygnałów z nadajnika(pilota).Serwa są podłączone do odbiornika i służą do sterowania np:lotkami,sterem kierunku i sterem wysokościewentualnie w modelach spalinowych do sterowania obrotami.Silnik jak wiadomo porusza modelem.W samolotach w kanalowych nie ma przwarznie steru wysokosci,lecz wysokosc jest sterowana za pomocą obrotów silnika,im wikesze obroty tym zwieksza sie wysokosc i model leci.Jeśli byc chcial kupic model to 4 kanalowy poniewrz jest bardziej rozbudowany i masz pełną kontrole nad lotem.Mam nadzieje że moja wypowiedz pomoże ci coś

Pozdrawiam Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mniej więcej wiem o co chodzi. A gdzie montuje się serwa bliżej np. lotek gdy chodzi o sterowanie lotkami czy nie ma to znaczenia?

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy dla mnie dobry byłby taki samolot http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=54 + silnik http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=326&osCsid=9cb2e412830ec1858f3b2aed73980bc8 czy może powinienem zacząć od czegoś słabszego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Hmm jak jesteś "zielony" to ja bym może kupił podobną cessnę tyle że ze styropianu lub Easy Star ARF lub Sky lady.Są to typowe modele do nauki.Ja tez sie na takich podobnych uczyłem.To jest moje zdanie.Ale powiem Ci tylko że ja też zaczynałem tak jak każdy i wiem ze początki są trudne ( przynajmniej w moim wypadku ).Więc taki modelik jaki Ty zaproponowałeś owszem jest dobry tyle, że może troszkę później.Zastanów się.Decyzja należy do Ciebie.Pozdrawiam Bartek2220.

 

edit:zapomniałem podać linku do tej cesny :P

 

http://www.allegro.pl/item461777353_samolot_cessna_3_kanalowy_wyprzedaz_posezonowa.html

 

lub

 

http://allegro.pl/item487963108_pc_cessna_zestaw_rc_od_modelarnia_pl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tą cessnę jak pilotowałem, to mi ciśnienie wskoczyło chyba na 180/120, zdecydowanie nie nadaje się jako pierwszy model. Chociaż lata bardzo ładnie i wygląda nieźle na niebie, prędkość bez klap jest przynajmniej dwakroć za duża.

Na początek jakiś spokojny trenerek, niekoniecznie elektryczny, do tego symulator i kolega doświadczony modelarz, inna droga jest frustrująca i kosztowna.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tłumaczyli tak: Model jest jak człowiek, Jego sercem jest akumulator, napędem silnik a mięśniami są serwa. Ty (jako że masz aparaturę) jesteś Bogiem. Chcąc załączyć silnik (np. gaz na 50%) wychylasz drążek gazu, wtedy aparatura wysyła zakodowana informacje którą odbiera odbiornik, on wtedy rozkodowuje tą informacje i przesyła ją do regulatora który ustala napięcie do 50% gazu i podaje to do silnika. a jeśli chcesz skręcić to jest to samo tylko że zamiast do regulatora->silnika, nadajnik wysyła informacje do serwa. I tyle proste jak drut. Prościej wytłumaczyć już nie umiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek_9000 - jest BAAARDZOOOO frustrująca - akurat u mnie nie z budową problem, ale z lataniem - bardzo sie przyda ktoś, kto Ci pomaga latać, albo przynajmniej mówi co teraz robić. Pierwszy lot odbyłem z pomoca meloow'a i było naprawde dobrze, mówił mi co robić i wiadomo, akrobacje pierwsza klasa ( :D ) kręciłem (chociaz i tak lot sie kretem zakończył).

Później jak juz sam probowalem - to była istna masakra... Kupiłem piperka EPP z cyber-fly no i zaczęla sie walka o przetrwanie :P Latałem nim(własciwie próbowałem)... z 15razy ? (ciągle mi coś wysiadało, a to regiel sie rozsypał, to później śmigieł mi zabrakło i w końcu od września moj nalot wynosi... 15min ?:D). Naprawde sie przydaje ktoś do pomocy ;)

 

PS. Broń boże nie chce Cie zniechęcić, ale dobrze jest sobie znaleźć kogoś do pomocy :). Ja juz dawno sie z Marcinem nie widziałem i sam próbuje, co jak narazie nie wychodzi mi najlepiej :P. Juz ze 3 razy porzucalem modelarstwo, ale zawsze sobie mówiłem że jeszcze raz spróbuje, może akurat uda mi sie dobrze polatać :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadajnik wysyła informacje do serwa

Pewnien jestes? Odbiornik ma wtedy przerwe na papierosa?

 

akurat dobrze napisał :D odbiornik jest tylko pośrednikiem i w skrócie można przyjąć za poprawne sformułowanie. sygnal zadany czyli ruch drążka jest dokładnie odwzorowany na sygnale wykonawczym czyli ruchu serwa :D nadajnik i odbiornik jest tylko pośrednikiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja lubie takie tematy ..

Jak działają serwa, odbiornik itp.??

odp- poprawnie albo i nie ........

wytłumacz komuś kto jest kompletnym laikiem i nic kompletnienie kuma choćby z TTL jak działa sewomechanizm, równie dobrze można rozprawiac tłumaczyć wpływ zachmurzenia w alpach na smak czekolady milka...........

Jak ktoś sie nudzi i nie ma co robic to zatrudnia innych ...

jestem ciekaw co kolega zrobił by w latach 70-tych -80tych gdy dostęp do netu praktycznie nie istniał..siedział by i ryczał pod blokiem.......a może zacząc tłumaczyc w którą strone płynie prąd a w którą elektrony ? ...co to rezystncja , okres impulsu

Możliwe że włączył mi sie moduł złości i upierdliwosci ale jak czytam wytłumaczcie mi dajcie rysunki to jaja bym ogolił i spowrotem do przedszkola........

spychologia pełną gębą ...ktoś coś ... gotowce a ja poczekam....

 

w odpowiedzi przykleję słowa Fokusa z formacji Pokahontaz :

Śpię, kompy na noc odpalone

Rano sprawdzam co mam na HDD, potem jem

Czekam aż prześle się MP3 z FTP

Przez HTTP na USB, wciąż to samo

Te, jestem cyfronem, ziomek, wchodzę jak na Onet

Na moją stronę na moment na czacie przybić pionę

Login, pass, nick, spam znikł, chodź na zielone

OP'y przydzielone, mody też, boty postawione

Wiesz, gdzie FKS One jestem emotikonem

Mam sloty podłączone, bity lecą jak szalone

Wszystko w stereo, dzieci sieci, dzieci neo

Spłonę jak meteor, to będzie przełom, stworzę dzieło

To się zaczęło - jesteś nikim bez telefonu

Wychodzisz z domu to wynosisz pliki po kryjomu

Jesteś cyfronem, ziomuś, nikt ci nie może pomóc

Jesteś uzależniony od informatyki plonów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Chodzi mi o to że kiedyś jak to mawiają ludzie starszej daty "za moich czasów" jakos samodzielność była bradziej na topie . Człowiek chłonął wiedzę z kazdej strony modelarz wychodził 3-4 miesiace wstecz licząc z miesiacami albo w roku wyszlo 10 numerów i kazdy znał na pamięć

a teraz poprostu wkleja się "pomóżta" przecież ludzie tak długo niezyją by uczyć siebie i innych..tym bardziej jak tych innych trzeba uczyc na siłę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.