Skocz do zawartości

Zestawienie poszczególnych elementów aparatury RC.


mkilly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Od czego zalęzy czy dane serwo będzie współgrac z danym odbiornikiem?? Czy wszystkie serwa będą działać na jednym odbiorniku ?? Jeśl nie to od czego to zależy?? Prosze też o uzupełnienie mojej wiedzy zdobytej na forum, a mianowicie: żeby ukła działąl poprawnie potzrebujemy:

1. Nadajnik (wiadomo)

2. Odbiornik (wiadomo)

3. Serwa (odpowiadają za działanie sterów)

4. Silnik (wiadomo)

5. Kwarce (?? nie wiem)

6. Regulator ?? (??).

O czymś zapomniałem?? Proszę o uzupełnienie moich znaków zapytania i podanie kolejności co z soba połączyc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Od czego zalęzy czy dane serwo będzie współgrac z danym odbiornikiem?? Czy wszystkie serwa będą działać na jednym odbiorniku ?? Jeśl nie to od czego to zależy?? Prosze też o uzupełnienie mojej wiedzy zdobytej na forum, a mianowicie: żeby ukła działąl poprawnie potzrebujemy:

1. Nadajnik (wiadomo)

2. Odbiornik (wiadomo)

3. Serwa (odpowiadają za działanie sterów)

4. Silnik (wiadomo)

5. Kwarce (?? nie wiem)

6. Regulator ?? (??).

O czymś zapomniałem?? Proszę o uzupełnienie moich znaków zapytania i podanie kolejności co z soba połączyc. Pozdrawiam.

 

Akumulator i ładowarka.

 

Serwa kabelkami lączysz do odbiornika, kwarce to takie kryształki które zmieniają częstotliwość np. normalnie 35.465 a z kwarcem 35 3456 wymienia się ja w odbiorniku i nadajniku zazwyczaj na wierzchu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wszystkie serwa wspólpracuja z wszystkimi nadajnikami ?? Po co zmieniać częstotliwość ?? Żeby sie nie nakładały podczas sterowania częstotliwości ??

 

Częstotliwość zmienia się po to żeby nie zakłócać sterowania innym np. zeby nie sterowac jedna aparatura 2 modelami , a serva zazwyczaj współpracują ALE ZE WSZYSTKIMI ODBIORNIKAMI a nadajnik to to czym sterujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wszystkie serwa wspólpracuja z wszystkimi nadajnikami ?? Po co zmieniać częstotliwość ?? Żeby sie nie nakładały podczas sterowania częstotliwości ??

 

Tak, żeby się częst. nie na kładały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniają częstotliwość np. normalnie 35.465 a z kwarcem 35 3456 wymienia się ja w odbiorniku i nadajniku zazwyczaj na wierzchu .

Moglbys rozwinąc wywod bo ni cholery nie wiem co oznacza powyższy przykład.

 

 

Kwarc zmienia odrobinę częstotliwość żeby nie zakłócać sterowania innej osobie.

Wymienia się je w odbiorniku i nadajniku, zazwyczaj wymiana trwa ok 2 min.

Wystarczy wyjąć tamte kwarce i wsadzić te.

Warto pamiętać że kwarc z napisem Tx (chyba) dajemy do nadajnika a ten drugi wiadomo gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, do czego sluzy kwarc to ja wiem , ale wytlumacz mi to co napisales powyzej czyli "normalnie 35.465 a z kwarcem 35 3456 "

 

Chodziło mi oto że kwarc zmienia końcówkę częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario, mam prosbe , jak nie masz wiedzy albo nie umiesz jej przekazac tekstem pisanym to może najpierw się podszkol , poczytaj , ogarnij się troche i dopiero dziel się wiedzą. Bo tym razem oblałem się tylko letnią herbatą po przeczytaniu tego , ale gdyby była gorąca to już by było gorzej.

Koncowka Ci sie zrobila z 3 cyfrowej raptem 4 cyfrowa , jaka w ogole koncowka... czestotliwosc to czestotliwosc.

No tak jak Raffik, napisał, olaboga.... nic dodac nic ujac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Od czego zalęzy czy dane serwo będzie współgrac z danym odbiornikiem?? Czy wszystkie serwa będą działać na jednym odbiorniku ?? Jeśl nie to od czego to zależy?? Prosze też o uzupełnienie mojej wiedzy zdobytej na forum, a mianowicie: żeby ukła działąl poprawnie potzrebujemy:

1. Nadajnik (wiadomo)

2. Odbiornik (wiadomo)

3. Serwa (odpowiadają za działanie sterów)

4. Silnik (wiadomo)

5. Kwarce (?? nie wiem)

6. Regulator ?? (??).

O czymś zapomniałem?? Proszę o uzupełnienie moich znaków zapytania i podanie kolejności co z soba połączyc. Pozdrawiam.

 

Akumulator i ładowarka.

 

Serwa kabelkami lączysz do odbiornika, kwarce to takie kryształki które zmieniają częstotliwość np. normalnie 35.465 a z kwarcem 35 3456 wymienia się ja w odbiorniku i nadajniku zazwyczaj na wierzchu .

 

Mario , do twojej wiadomości : kwarce mają częstotliwości różniące się co 10kHz.Każdy kanał ma inną częstotliwość.Czyli 35.100 kHz , następny 35,110 kHz.Odstęp między tymi częstotliwościami to odstęp między kanałowy albo raster częstotliwości.W nadajnikach z syntezą można spotkać się z nazwą: krok syntezy ale to raczej potoczna nazwa.Te odstępy między kanałami ustala odpowiednia instytucja i my na to wpływu nie mamy.Producenci sprzętu RC dostosowują się do odpowiednich przepisów prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy potrzebuje regulator ??
To ja moze odpowiem na pytanie

 

mkilly napisał/a:

 

6. Regulator ?? (??).

 

 

 

Regulator=> sluzy to plynnej kontroli obrotow silnika (elektrycznego), dodatkowo moze zasilac odbiornik (jesli oczywiscie ma wbudowany uklad BEC).

 

Kolega juz odpowiedzial :) - czytaj uwaznie i analizuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle.

Aby silnik dzialal musi dostawac skads napiecie.

Napiecie dostaje z aku poprzez regulator wlasnie (mowa o 3 fazowych - w szczotkowym da sie bez regulatora, ale podlaczyc na stale az do rozladowania baterii - takie ekstremalne rozwiazanie ;) ) ,regulator 3f nie tylko reguluje napiecie, ale takze steruje fazami (tak w uproszczeniu) - to czy silnik ma plynna regulacje, czy tez ma tylko 0 i 100 % jest zalezne od tego co kontroluje kanal obrotow - przelacznik czy tez drazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.