Skocz do zawartości

Ogniwa z laptopa.


Gość Addriano

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Addriano

Witam

Mam 12 zupełnie sprawnych ogniw li-on z laptopa ogniwa o pojemności 2,2Ah wydajności 2,5C (tyle na nich wycągałem ) Latać się na tym da to już sprawdzone ale mam pytanko moze ktoś zwas uzywał juz takich ogniw w różnych konfigracjach. Ja do tej popry latałem tylko na 3s1p. Z tych 12 które mam obecnie mam zamiar zrobić 4s no i właśnie czy 4s1p czy moze lepej 2s2p a moze 4s2p

Chodzi o naped trenerka waga 4 ognw to 180g.

Jak myslicie isc w prąd czy w napęcie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba od dwóch albo trzech lat latam na zestawie 3s2p w 120 cm skrzydełku - czas lotu to conajmniej 20 mniut ( a jak termika to i z godzinę w górze ). Max. wydajność z ogniwa jaki mi udało się osiągnąć to 7 A.

Ale do tzagiego w sam raz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Silnik to popularny Bm 2408-21 kv 1750.

No i sie zastanawiam czy mu dawać 4s czy mu jednak podarować i 2s2p.

Cytat z Nastik "zalecane śmigła: 2xLi-xxx/9x5 10.5A,"

Zaś co do zagiego to moj świetnie latał na tym właśnie silniku z pakietem właśnie z tych ogniw 3s1p. Ze śmigłem 7x5 lub coś koło tego juz dokładnie nie pamiętam.

A napęd ma służyć do metrowego trenerka którego waga z cztero ogniwowym pakietem oscyluje w okolicach 450-500g. A celem takiego pakietu a właściwie 3 pakietów ma byc latanie do wyży..... no wiecie do czego ;) To jak myślicie jaki pakiet zapodać ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano
Obciazenie z 9-10A.

No właśnie tyle ze ja z nich realnie i z Bożą pomocą może wycisne 8A i to bradzo krótko potem moge liczyć na 6A. Wiec myśle ze śmigiełko coś koło 8x5 powinno dawać rade.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, troche tak z pamieci zle powiedzialem :)

 

Tutaj masz testy robione przez HC i uzytkownikow: KLIK

 

Ciezko z tym 6A....

 

edit: http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6469 z wysylka z 40zl, zimne po locie z tym silnikiem na 10x5. Nie wiem czy warto sie bawic w te ogniwa z laptopa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.