Jump to content

Który Regulator??


mkilly

Recommended Posts

Witam. Jestem włąśnie na etapie zakupu regulatora (własciwie wymiany po tym jak kupilem nieodpowiedni). Chciałem zdecydowac sie na Tower Pro MAG-8 30A ale po lekturze tego działu forum zaczałem sie zastanawiac a nawet obawiac jego kupna. Duzo artykułów zawiera informacje o awaryjności tego elementu pomijam juz fakt programowania. Czy słusznie obawiam sie przygód z tym regulatorem?? Czy lepiej moze wybrac jakis inny regulator?? Po głóowie chodzi mi jeszcze Jeti ECO 25. Jakie sa Wasze opinie. Nie ukrywywam ze za kandydaturą Tower Pro przemawia jego korzystna cena.

P.S. Czy regulatora ktory zostal zaprogramowany raz nie da sie juz przeprogramowac ?? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Guest tom_tom

Ja osobiście mam zaufanie do JETI. Miałem parę i żaden mnie nie zawiódł. Latałem też na DYNAMach i wygląda na to że są identyczne jak JETI (w niektórych płytka i elementy są identyczne, sam zastanawiam się o co chodzi).

 

Pozdrawiam - Tomek

Link to comment
Share on other sites

wygląda na to że są identyczne jak JETI

Karty Jeti programują też Dynamy, co może potwierdzać "wspólne korzenie" :D tych regulatorów.

 

Co do pytania: mkilly, to odpowiedz sobie po co Ci ten regulator.

Jesteś świadomy wykorzystania zaawansowanych funkcji regulatorów, na którejś Ci konkretnie zależy, chcesz mieć masę opcji programowania na zapas, czy po prostu włączyć i bezproblemowo latać?

 

Ja nie dzielę regulatorów na firmy, tylko kupuję najtańsze, zwracając uwagę na wygodę użytkowania.

Do 3 lipoli kupuję najtańsze jakie są na rynku (TowerPro, Simple, czy zupełnie no name) bez nadziei na programowanie - mogą być zupełnie nieprogramowalne (nie latam szybowcami, nawet hamulec nie jest mi potrzebny).

Jak potrzeba coś mieszać z timingiem (np do inrunnerów), lub zabawa dotyczy większych napięć, albo akumulatorków LiFe (czyli tam, gdzie regulacja napięcia Cut Off ma duże znaczenie) to kupuję Turnigy, Dynam, Feigao, czy jakiekolwiek inne programowane z tanich kart.

Jeżeli chodzi o "firmowość", to w moim przypadku tylko kwestia zaufania do podawanych danych.

W tych tanich, dla bezpieczeństwa po prostu używam regla rozmiar większego.

Link to comment
Share on other sites

Buduje swój pierwszy model Toto 0. Szczerze mowiac nie mam swiadomosci wykorzystania zaawansowanych funkcji regulatorow. chce bezproblemowo i jak najprościej latac na w miare tanim regulatorze. Pana odpowiedz przekonala mnie do wyboru Tower Pro. Moj silnik ma maksymalna pobór 20 A a regulator dobieram 30 A.

Ps. O co chodzi z tym hamulcem do czego służy podczas lotu ??

Link to comment
Share on other sites

mkilly, coś mało czytałeś chyba forum bo to wszystko jest wyjaśnione nie raz.

Do szybowców montujemy śmigła składane. Do samolotów nie ale hamulec tez sie przydaje np podczas ladowania na trawie bez podwozia. Mozna ustawić śmigło tak by go nie złamać.

Hamulec dobra rzecz. Nie bój się go.

Link to comment
Share on other sites

Całkiem niedawno regulatory nie miały zbyt wiele do majstrowania.

Przypomniało mi się testowanie pierwszych regulatorów TowerPro (wtedy chyba nie znaliśmy tej nazwy): http://forumrc.alexba.eu/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=2111&postdays=0&postorder=asc&highlight=f4u&start=0

Regulator miał zworkę do ustalenia liczby cel i nic więcej.

A modele latały nic sobie z tego nie robiąc :)

Link to comment
Share on other sites

hubert_tata, bo taka prawda że do latania bajery nie są potrzebne, jednak mieć je w zapasie nie zaszkodzi tak na wyrost. Zreszta chyba 99% reglerow w aktualnej ofercie jest jesli nawet nie programowalnych kartami to przynajmniej manualnie i posiadają hamulec i podstawowe ustawienia :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.