Norbert Posted December 14, 2008 Author Posted December 14, 2008 Jeszcze kwestia rozdzielczości a to juz nie moje oczy nie moj problem http://www.komputronik.pl...pelny,id,63312/ cena... do 4 tysiecy a najlepiej taniej zza gramanicy. Mars_2000, cena... koszt 6300 to stanowczo za duzo. Te same parametry a cena o 2tys wieksza.
Mars_2000 Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 Szukaj w UK. Tam wyjdzie taniej... Ja na swoim zaoszczędziłem ponad 1000 pln
Norbert Posted December 14, 2008 Author Posted December 14, 2008 Szukaj w UK Szukam , tylko narazie we wszystkich sklepach jakie znalazlem tego akurat nie ma.
diem Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 Jesli chodzi o Acera to mam odmienne zdanie niz koledzy, pracuje na nich z powodzeniem. Toshiba to totalne badziewie, skrzypi a tak cienkiego plastiku to nawet butelki po coli nie maja. Co do tych acerow w moim przypadku pracują one w warunkach ekstremalnych - na dachach przy temperaturach skrajnie ujemnych oraz dodatnich. Jeden zawiesil sie dopiero w lato w pelnym sloncu ale wtedy sie wystac nie dalo Tych acerow 4 sztuki, na jedną spadl switch i ma dziurke na matrycy, reszta wyglada jakby po nich koń przelecial ale dzialają. Kiedys skladalem laptopy, takie skladaki wychodzily polowe ceny markowych laptopow. Jakosc wykonania bardzo dobra. Rok temu laptop z 8600gt, 2gb ramu, matryca 17" i wszystkimi mozliwymi bajerami (wifi-N, bluetooth itd) wychodzil kolo 3tys. Nie wiem jednak czy wciaz jest to dostepne.
Norbert Posted December 14, 2008 Author Posted December 14, 2008 diem, dostępne ale patrzac na spadajace ceny coraz mniej opłacalne. Teraz jest wyscig cen. Ten acer wyglada mi najkorzystniej pod wzgledem cena/mozliwosci. Dlatego narazie przy nim pozostaje. Jednak znalesc cholernika w UK jak na lekarstwo a w polsce 4099zł najtaniej , liczyłem że z UK wyszłoby 500-1000zł taniej.
Piotr Konopka Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 Jesli chodzi o Acera to mam odmienne zdanie niz koledzy, pracuje na nich z powodzeniem. Zdarzają się egzemplarze sprawne Mam w firmie jednego ACERA kupionego ponad dwa lata temu. Najtańszy model z najsłabszym prockiem i małym 14" ekranem kupiony jako komputerek do programów diagnostycznych do serwisowanych przez nas urządzeń. Założenie było takie, że jak ktoś go zostawi 500km od firmy, albo ukradną albo spadnie z maszyny, to nie będzie szkoda No i już dwa lata jeździ poniewierany pod siedzeniem w dostawczym aucie, przywalany skrzynkami z narzędziami, nocuje w aucie przu minus dwudziestu i kurde wciąż działa :!: Ale to, że działa to jedyna zaleta. Wrażenie ogólne jest bardzo badziewne - badziewny trzeszczący plastik (pokrywa pękła po roku), badziewny mętny wyświetlacz, uginająca się klawiatura, toporny touchpad - fuj
Norbert Posted December 14, 2008 Author Posted December 14, 2008 Ale to, że działa to jedyna zaleta. A czego oczekiwałeś po najtańszym z najtańszych?
mammuth Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 tutaj i tutaj i tu tez pare Jak cosik mi wpadnie jeszcze w oko to dopisze
Norbert Posted December 14, 2008 Author Posted December 14, 2008 mammuth, dzięki wielkie. Pytanie teraz tylko czy wysylaja to do PL i czy nie taniej jakby ktoś to kupił i wysłał jako osoba prywatna ? Cholercia , dlaczego wszystkie oferty mają z kartą grafiki 9600GS kiedy u nas jest wersja GT...
Barlu Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 Zrób słodkie oczy do mammutha to może Ci zakupi i wyśle do Polski :wink:
mammuth Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 dzięki wielkie. Pytanie teraz tylko czy wysylaja to do PL i czy nie taniej jakby ktoś to kupił i wysłał jako osoba prywatna ? - Szczeze mowiac - to lepiej jak wysle firma do klienta - mniejszy problem jak cos zginie - zostanie zniszczone i takie tam. W obecnej chwili jest taka lipa na rynku, ze pewnie wysla, a najlepiej to poczekac do stycznia i wtedy zakupy robic - ceny beda jeszcze nizsze. Jakby co to moge podjechac do nich (ich 3 oddzialy sa blisko mnie) i zapytac jak wyglada sprawa wysylki i moze nawet gwarancji - a ta jest najwazniejsza - ja moje 2 laptopy w sumie 4 razy wysylalem. compaqa raz i hp 3 razy
Barlu Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 Lubart, chcesz po nosie? Nie trzeba :mrgreen: (już jestem cicho)
Norbert Posted December 14, 2008 Author Posted December 14, 2008 No mnie narazie martwi w opisach na tych 2 sklepach grafika 9600GS, albo na UK maja inne serie albo oba sklepy walnely byka bo nie bylo wersji z GS z tego co widze na stronie producenta. A z czasem to pewnie tak bedzie ze po nowym roku bo narazie zleceniodawca poszukiwań nie ma jeszcze pełnej kwoty.
Guest Anonymous Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 Tak szczerze to z GT może być więcej problemów niż z GS. Układ pracujący na granicy możliwości taktowania lub wręcz przetaktowany i do tego jeszcze w laptopie to chyba niezbyt dobry pomysł.
Norbert Posted December 14, 2008 Author Posted December 14, 2008 przemek_pc, układ nie pracuje na granicy przetaktowania. A z pamięcią DDR3 ma jeszcze spory zapas. Poza tym pełną moc daje tylko przy zastosowaniach tego wymagających. Temperatury osiągają max 31st. na spodzie laptoka. To dobry wynik. Wersja 9800GT to się zgodzę... ale 9600 to odpowiednik 8600. Czyli żadne wielkie moce.
mammuth Posted December 14, 2008 Posted December 14, 2008 Watpie aby sie walneli w opisie - myk jest w tym, ze sa to bardzo duze sieci i producenci laptopow czesto wypuszczaja serie tylko dla nich - zmieniajac jakas pierdolke
Norbert Posted December 15, 2008 Author Posted December 15, 2008 No i ten myk niestety powoduje ze oferta nie jest juz atrakcyjna wzgledem naszj krajowo allegrowej :-(
diem Posted December 15, 2008 Posted December 15, 2008 Co za roznica GS czy GT, jego wydajnosc i tak jest o :ass: roztrzas. Chyba kolega nigdy nie robil porownan stacjonarnego komputera do laptopa z identycznymi parametrami.
Norbert Posted December 15, 2008 Author Posted December 15, 2008 Jak mowilem nie moja kasa nie moje foremki. Szukam tego co mi zadano do znalezienia. Ale GS a GT to jednak zauwazalna roznica. Moze ja wyczulony jestem ale tyle już naskładałem się sprzętów i natestowałem że potrafie wychwycić pewne niuanse. Dziś pomacałem acera w MM... no niestety ale tandetnie to wypadło w porownaniu ze stojącym obok i tanszym o 200zł mimo lepszych parametrow HP. HP tanszy 200zł a dodatkowo procek mocniejszy o 0,53GHz, dysk większy bo nie 320 ale 2x250GB, tuner tv z pilotem na pokładzie wykonanie jakby ciut elegantsze i na pewno estetyczniejsze.... Konkretnie to była to maszynka HP HDX18-1080ew
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.