Skocz do zawartości

przeróbka silnika z radia


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

witam mam pewien problem mam stare radio z CD czy mogę je wykorzystać jako silnik na f3 nie potrzebuje duzo mocy( mam mam model basic ) czy muszę dać nowe magnesy ?? i czy pujdzie mi ten model bez przeróbek ?? {myślę ze to ten sam silnik jak w cd-rom wole sie zapytać ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik musisz przerabiać niestety . nowe magnesy nowa oś pozatym jeden szczegolik ...w radiach do napędu CD stosuje się silniki prądu stałego ! więc przeróbka na 3F jest bezsensowna . Silnik kupisz juz za 25 zł

 

do przeróbek nadają się silniki z napędów CD-rom -te są 3F ale i one wymagają parktycznie kompletnej przebudowy . Cała wiedza na forum alexa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-.niekoniecznie,rozbierz ostrożnie radio,czesto można trafić na bezszczotki.Co prawda w wiekszosci są silniki szczotkowe Mabuchi RF-300C,ale na silnik jak w CD-Romie również możesz trafić,rozkręć ostrożnie abyś mógł potem z powrotem ewentualnie złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie spotkałem jeszcze CD żeby miał do napędu płyty silnik szczotkowy.Do wysuwania szuflady owszem ale do napędu dysku szczotkowiec ? Jeżeli już robić silnik 3-f (ogólnie już nie opłacalne) to z komputerowego napędu CD lub DVD.Silniki z twardych dysków się nie nadają do przeróbek.Oczywiście stojan trzeba przewinąć a magnesy wymienić na neodymowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek mowa o Cd z radia a nie napędzie komputerowym a to zupełnie inna bajka . w wolnej chwilce mogę nawet fotek napstrykac - wszyskie napędy audio mają silniki szczotkowe z dynamiczną regulacją obrotów ( w sumie to jest ona praktycznie jednostajnie zwalniająca - płyta jest czytana od srodka do zewnatrz - na poczatku wysokie obroty potem spadają ) w napedach CD-ROM i nagrywarkach prędkosci odczytu sa wielokrotnie większe a zakłocenia jakie generował by silnik szczotkowy były by olbrzymie . Dlatego to są zupełnie inne konstrukcje

poniżej foto napędów AUDIO

873854_2.jpg

895378_2.jpg

905863_1.jpg

 

 

jak widać żaden z tych napedów nie ma w silniku wiecej niz 2 wyprowadzenia :P

 

chcecie wiecej fotek ? wszystkie "rozbierane " :wink:

 

 

poznęcam się nad wami jeszcze :devil: schemacik napędu (fragment) laseru Sony 213C

 

coż mimo szczerych chęci - komutatorowce

908855_1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.