Jump to content

Gwarancja w hobbycity.

Linux

Recommended Posts

Szukałem opcją "szukaj", jednak ona nic nie wykazała, możliwe że jest to gdzieś ruszone w środku tematu, jednak nie dotarłem.

Jak jest z gwarancją w sklepie typu hobbycity ?

Nie ma z nią problemów ? Czy ja muszę płacić za wysyłkę w dwie strony ?

Podobno cło jest od kwoty powyżej 150 Euro, czyli jeśli wezmę coś tańszego to tylko koszty wysyłki mi pozostają (i oczywiście towaru ) ?

Pozdrawiam i przepraszam jak było.

chodzi o cło przy normalnej wysyłce zamawiam, płace i paczka idzie i do wartości 150euro nic nie będzie ?

Tak, ale z naciskiem, że zwolnienie dotyczy wyłącznie cła, a nie podatku VAT.

A w praktyce, to trzeba mieć pH, żeby VAT przywalili przy przesyłkach z kierunków azjatyckich... :-) .

Guest Anonymous

Od nowego roku mają być zmiany, poczta ma naliczać i pobierać VAT i cło a jeśli tego nie zrobi zapłaci karę. Czy tak będzie czy nie dowiemy się wkrótce.

Nie oclą, bo to wymiana gwarancyjna. W razie czego musisz przedstawić dowód wymiany lub naprawy, czyli np. odpowiedni wydruk ze strony sklepu czy zgłoszenie RMA.

Miałem ostatnio niemiłą historię. Wysłałem goggle do USA do reklamacji (normalnie pocztą w kopercie). Odesłali naprawione i UC dorzucił cło i vat (i to od wartości jak nowych - bo tak głupio tamci wypełnili zerową fakturę za naprawę).

Nie byłoby tego clenia gdybym wypełnił jakiś tam dokument SAD w UC - przy wysyłce towaru tam. Bo dowód nadania czy jakieś inne wydruki reklamacyjne to nie dowód że to co przysłali to to co wysłałem. NIestety :?

Ja odsyłałęm silnik. Przysłali nowy bez beknięcia i gadek rodem z wielu naszych sklepów pt. kręcenie nosem przez 15 minut i szukania jak tu uniknąc przyjęcia silnika z podtekstami a może sam popsułeś itp.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.