Skocz do zawartości

Sky Lady 2


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich.

Jestem tu nowy i w opcji szukaj nie znalazłem konkretów na moje pytanie.

W poniedziałek mam w planach sklep modelarski w Częstochowie (NMP 1) i zakup ostatniej sztuki Sky Lady w sklepie, lecz dowiedziałem się że jest także samolot Pc Focus który elektroniką nie różni się wiele od Sky Lady.

I tu się pojawia pytanie ,,Który wybrać ?"

Model ma być dla syna.

Co do mnie to już robiłem modele i wszystkie sprzedałem, a teraz chcę wciągnąć syna ;)

Czekam cierpliwie na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC Focus jest z EPP, sky lady ma kadłub z plastiku (podobno wytrzymały). Jak na początek radziłbym PC Focus, dwa powody: Śmigło z tyłu, co powoduje praktycznie 0szanse na złamanie go. Oraz wykonany z wytrzymałego EPP i łatwego jednocześnie w naprawie :)

 

Co kupisz synowi to Twój wybór.

 

PS: PC Focus podobno jest jak ES, lata jak po sznurku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
PC Focus jest z EPP, sky lady ma kadłub z plastiku (podobno wytrzymały). Jak na początek radziłbym PC Focus, dwa powody: Śmigło z tyłu, co powoduje praktycznie 0szanse na złamanie go. Oraz wykonany z wytrzymałego EPP i łatwego jednocześnie w naprawie :)

 

Co kupisz synowi to Twój wybór.

 

PS: PC Focus podobno jest jak ES, lata jak po sznurku :]

 

To są fakty, ale ja się trochę ,,boję" bo nigdy z nim nie miałem do czynienia.

Latałem Sky Lady kolegi Mario i byłem z nią zapoznany.

Ale Focus ma skrzydła na bagnety i trochę się boje że za szybko się to obluzuje.

I jeszcze jedno-albo jadę i kupuję SL albo zamawiam Focusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mocować na bagnety. Możesz przecież zamocowań na stałe, albo jak się poluzuje to sprężynki wmontować. Raczej nie powinno się luzować. O dokładniejsze dane możesz zapytać baxtera jeszcze ;) Co do strachu, nie ma się czego bać ;) Ja bym się chyba bardziej bał sky-lady xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
zamow focusa, wiele bylo porownan tych modeli ale focus jest trwalszy.

Mam w pon. szansę kupienia ostatniej SL bo aktualnie auto mam w naprawie, a mój syn ma urodziny 7 stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ale że to ostania sztuka tzn. że musisz ja brać? :shock:

A kiedy kupie ?

Facet ma sklep zamknięty do 4 stycznia,bo gdzieś jedzie.

A mój syn ma urodziny 7 stycznia więc co mam zrobić jak nie kupić ?

Jeśli jednak Focus, to jaki sklep byście mi polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy kupie ?

To poco pytasz skoro rady nie przyjmujesz? Do 7 stycznia to zdazysz kupic spokojnie nawet wysylkowo.

Wiec skoro pytasz to podpowiadam focusa. Jesli nie masz czasu to wlasciwie pytanie nie ma sensu.

 

i jeszcze jedno , zmien ten podpis bo jest troche nachalny i juz byla o takich tresciach dyskusja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A kiedy kupie ?

To poco pytasz skoro rady nie przyjmujesz? Do 7 stycznia to zdazysz kupic spokojnie nawet wysylkowo.

Wiec skoro pytasz to podpowiadam focusa. Jesli nie masz czasu to wlasciwie pytanie nie ma sensu.

 

i jeszcze jedno , zmien ten podpis bo jest troche nachalny i juz byla o takich tresciach dyskusja...

Dobra, postaram się kupić Focusa chociaż już raz kupował mój syn gumówkę i przyszła

bez kilku części i lekko zniszczona, więc się trochę boje :P

A jaki sklep byście mi polecili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecic nastik.pl kupowalem tam i jestem zadowolony tylko polecam najpierw telefon i upewnic sie ze przesylka dotrze.

 

PS. Jak widze hasła "MARIO", "KŁOBUCK" to powiem szczerze ze zle mi sie kojarzy... a druga sprawa straszny natłok wypowiedzi z twojej strony i mowiac szczerze pasujesz mi do tego MARIO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy kupie ?

To poco pytasz skoro rady nie przyjmujesz? Do 7 stycznia to zdazysz kupic spokojnie nawet wysylkowo.

Wiec skoro pytasz to podpowiadam focusa. Jesli nie masz czasu to wlasciwie pytanie nie ma sensu.

 

i jeszcze jedno , zmien ten podpis bo jest troche nachalny i juz byla o takich tresciach dyskusja...

Dobra, postaram się kupić Focusa chociaż już raz kupował mój syn gumówkę i przyszła

bez kilku części i lekko zniszczona, więc się trochę boje :P

A jaki sklep byście mi polecili ?

 

 

Co ma gumówka do Focusa? Poczytaj na forum dużo jest o Focusie i o skylady :roll: krj2 nie tylko Ty to widzisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz wspominany wyzej baxter.

Mialem sky lady, a teraz mam focusa. jest lepszy od SL, ma silnik pchajacy, kadlub latwiejszy do naprawy po kraksie.

Zaopatrz sie w klej do styropianu, smiglo 6x4 SF, tasme klejaca zbrojona (taka srebrna). Zywice epoxydowa 5 minutowa. I jazda zdobywac przestworza.

 

 

Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A teraz wspominany wyzej baxter.

Mialem sky lady, a teraz mam focusa. jest lepszy od SL, ma silnik pchajacy, kadlub latwiejszy do naprawy po kraksie.

Zaopatrz sie w klej do styropianu, smiglo 6x4 SF, tasme klejaca zbrojona (taka srebrna). Zywice epoxydowa 5 minutowa. I jazda zdobywac przestworza.

Baxter

 

Rozumiem że wyżej wymienione rzeczy posłużą do ewentualnego naprawienia modelu a nie zmontowania. Czy UHU POR będzie dobry czy są lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhu por jest bardzo dobrym klejem. Ja uzywam kleju do styropianu firmy Dragon. W pomaranczowym opakowaniu. To samo, ale znacznie taniej. Do nabycia w sklepach budowlanych.

 

WAZNE.

Pianke kleimy w ten sposob ze smarujemy obie powiezchniestyku klejem, czekamy ok. 5 minut, az klej wyschnie, a potem zdecydowanym ruchem dociskamy powierzchnie od siebie. Nie da sie ich przesunac, wiec nalezy robic to z rozwaga!.

 

baxter

P.S.

Oczywiscie wszystkie te rzeczy sluza do naprazy modelu. podalem ci zby nie bylo sytuacji ze pojdziesz na lake, puscisz model raz, a potem drobna awaria czy oderwany element zmusi cie do powrotu do domu.

Aha. Okres swiat wykozystaj na rozszerzenie wiedzy teoretycznej "jak puszczac model" znajdziesz tutaj na forum porady, uzyj opcji szukaj. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja już latałem samolotami.

Zresztą podręczny warsztat nie będzie mi potrzebny bo mieszkam 40-50 metrów od pól,

na których latałem i mam zamiar latać ;)

Jeśli chodzi o 1 raz to jest tu kilku modelarzy którzy mi pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.