Skocz do zawartości

Problem z sam nie wiem: ESC, UBEC? SIlnik startuje na 3 sek i gaśnie


Grah
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Proszę Was o pomoc z elektroniką Helikoptera.

Pacjent: Copter X 450 v2 z ESC 50A i UBEC producenta Copter x. Pakiet nowy 3s redox oraz kilka starych, silnik 3550KV. DX6i i odbiornik AR6200 sectrum. Wszystko działało przed generalnym remontem i nagle problem sam powstał. 

Objawy są następujące:

po podłączeniu pakietu jeśli tuż po sygnale dźwiękowym wychylę drążek obrotów to silnik przez 3 sek działa i napędza łopaty a następnie odcięte zostaje zasilanie TYLKO SILNIKA i łopaty zatrzymują się.  Serwa działaj ciągle i jest ok. Jeśli po podłączeniu pakietu odczekam więcej niż 5 sek to silnik już nie zadziała cokolwiek bym nie robił.

Serwa działają ciągle, aparatura działa. Pakiet nowy więc zasilanie też jest ok. Przepinałem się do innego gniazda w odbiorniku, który obsługiwał serwo ogonowe aby sprawdzić czy to nie odbiornik jest wadliwy.  Objawy są identyczne. Sprawdzałem czy ESC ma zwarcie między biegunami zasilania a wyjściem na silnik ale nie ma zwarcia. Nie mam możliwości podmieniać silnika ani aparatury i odbiornika bo sam nie mam innych pasujących. 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany dzięki horeszko14 !!

Podczas odpiętego silnika i ustawiania głowicy i reversów, prawdopodobnie wprowadziłem ESC w tryb programowania i przestawiłem napięcie z 3s na 7s Li po. Dlatego ESC zrobił cut off z powodu niskiego napięcia i nie ruszał silnika.  Programowanie uruchamia się wychylając drążek obrotów na maxa podczas podpinania pakietu a pierwszym ustawieniem jest zasilanie Li Po 7s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.