Skocz do zawartości

silnik spalinowy do ślizgu


Maciej1991P

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Mam pytanie dotyczące silników spalinowych. Jako, że jestem laikiem w tej dziedzinie (silniki modelarskie) chciałbym się zapytać czy taki silnik będzie dobry do ślizgu http://www.model-fan.com.pl/index.php?p3050,g-51-ring . i chciałbym sie dowiedzieć z czystej ciekawości jaka jest różnica między silnikiem żarowym a benzynowym? oraz czemu niektóre silniki są mniejszej pojemności (nawet 5ccm) podobną moc mają a ceny są o parę set droższe od tych o większej pojemności?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest różnica między silnikiem żarowym a benzynowym

 

Silnik żarowy to taki gdzie zapłon następuje poprzez żarzącą się świece i jest on przeważnie na metanol itp. , a Benzynowy to taki gdzie zapłon następuje poprzez wysłanie iskry z megneta.Benzynowy jest na normalną benzynę + olej , jak do piły.

oraz czemu niektóre silniki są mniejszej pojemności (nawet 5ccm) podobną moc mają a ceny są o parę set droższe od tych o większej pojemności?

Różnie to jest.Zależy od marki od ich zalet takie tam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu niektóre silniki są mniejszej pojemności (nawet 5ccm) podobną moc mają a ceny są o parę set droższe od tych o większej pojemności?
trwałość to czesto pierwszy wskaźnik ceny . Materiały kosztują swoje choć mi żaden silnik niewytrzymywał 2 sezonów przy intensywnych treningach co roku był nowy pomimo że nie były to chińskie zabawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik który podałeś w linku można zaadaptować do napędu ślizgu lecz jedynie na wieżyczce ze śmigłem pchającym lub ewentualnie ciągnącym.Jest to silnik typowo lotniczy,do napędu klasowej łódki typu na przykład FSR potrzebujesz silnika 3,5 ; 7,5 ; lub 15cc chłodzonego cieczą(wodą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie - niesprawdzałem tamtego linku .

silniki chłodzone powietrzem praktycznie niewystępują w sporcie wodnym.

podstawowe cechy to chłodzenie wodne - inna konstrukcja głowicy a czesto i bloku silnika orak koło zamachowe które ma za zadanie zachowanie energi potrzebnej do stabilnej pracy silnika - praktycznie silnik kręci się sam z siebie bo śruba napędowa nie odpowiada masą śmigłu w modelach lotniczych .. inna sprawa to większa gestość osrodka w ktorym przemieszcza się napęd -to tez jest powodem stosowania k.z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.