Skocz do zawartości

Rurka ogonowa


staszczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Robiąc model szybowca (DLG) potrzebna jest belka ogonowa. Oczywiście można kupic gotową od jakiegos małego szybowca, ale można tez nawinąc samemu. Mam tokarke, "bat" - ta część wędki która mi pasowała, nie wiem jak to sie nazywa. I teraz moje skromne zapytanie z czego ją nawinąć? Mam węgiel jednokierunkowy 125g/m^ tkanine szklana 25g/m^ i 33g/m^ oraz 47g/m^ ale raczej nie wchodzą w grę. Sama technika jest mi znana tzn. "rzut" stożka na papier przesączanie itp. chodzi tylko o odpowiedni dobór materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu piszesz:

 

do rury 1m dlugiej zbieznej z fi30 do fi15 daje: szklo tkanina 50g, wegiel modulowy 100g, wypelniacz komorkowy - ul, wegiel 100g, szklo 50g. Calosc robiona etapami na stalowym rdzeniu i w foremniku. Masa gotowej od 80-100g.

 

I jak to ma się do tego:

 

Robiąc model szybowca (DLG) potrzebna jest belka ogonowa

 

gdzie 80 do 100 gram waży sam gotowy kadłub do lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.