Skocz do zawartości

jak wymienić oś wew. w lamie


graphia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. To mój pierwszy post. Mimo dorosłego wieku właśnie zaczałem zabawę w RC. Zanabyłem heli Lama v4. Chciałbym aby ktoś krok po kroku napisał jak wymienić oś wewnętrzną w Lamce. Próbowałem ale nie chcę robić nic na siłę bo po dobroci wyjść nie chciała... może nie odkręciłem jeszcze jakiejś śrubki?

Będę wdzieczny

Graphia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dosyć prosta. Ja mam V3, więc różnica będzie pewnie tylko w zdemontowaniu obudowy. Więc jak już ją zdejmiesz i prawdopodobnie zdemontujesz pakiet, to od spodu zobaczysz zębatkę, przymocowaną dwiema śrubkami. Trzeba je odkręcić, zdjąć zębatkę i wtedy wał wewnętrzny wyjdzie od góry, razem z górną głowicą. Potem pozostaje tylko odkręcenie okuć łopat, choć w sumie wygodniej to zrobić na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie tak kombinowałem. i cuś ten wałek nie chciał mi zejść z zębatki a wydaje mi się że użyłęm dość znacznej do tego siły. Czyli odkręcam te dwie śrubki, zdejmuję tą obejmę do których te śrubeczki są przykręcone i wtedy odkrywa mi się zębatka z osadzonym wałkiem, no i tu kończy się moja wiedza bo jak już napisałem dalej nic nie idze a wiecie.... połamać to wszystko jest chyba bardzo prosto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problemem jest klinowanie się zakończenia wewnętrznej osi w łożysku znajdującym się w zębatce połączonej z wałem zewnętrznym. Czasem trzeba użyć więcej niż "znacznej" siły. Jak nie chcesz ciągnąć wału od góry możesz spróbować wypchnąć go od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.