Jump to content

jak wymienić oś wew. w lamie


graphia

Recommended Posts

Cześć. To mój pierwszy post. Mimo dorosłego wieku właśnie zaczałem zabawę w RC. Zanabyłem heli Lama v4. Chciałbym aby ktoś krok po kroku napisał jak wymienić oś wewnętrzną w Lamce. Próbowałem ale nie chcę robić nic na siłę bo po dobroci wyjść nie chciała... może nie odkręciłem jeszcze jakiejś śrubki?

Będę wdzieczny

Graphia

Link to comment
Share on other sites

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawa jest dosyć prosta. Ja mam V3, więc różnica będzie pewnie tylko w zdemontowaniu obudowy. Więc jak już ją zdejmiesz i prawdopodobnie zdemontujesz pakiet, to od spodu zobaczysz zębatkę, przymocowaną dwiema śrubkami. Trzeba je odkręcić, zdjąć zębatkę i wtedy wał wewnętrzny wyjdzie od góry, razem z górną głowicą. Potem pozostaje tylko odkręcenie okuć łopat, choć w sumie wygodniej to zrobić na początku.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie tak kombinowałem. i cuś ten wałek nie chciał mi zejść z zębatki a wydaje mi się że użyłęm dość znacznej do tego siły. Czyli odkręcam te dwie śrubki, zdejmuję tą obejmę do których te śrubeczki są przykręcone i wtedy odkrywa mi się zębatka z osadzonym wałkiem, no i tu kończy się moja wiedza bo jak już napisałem dalej nic nie idze a wiecie.... połamać to wszystko jest chyba bardzo prosto...

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Problemem jest klinowanie się zakończenia wewnętrznej osi w łożysku znajdującym się w zębatce połączonej z wałem zewnętrznym. Czasem trzeba użyć więcej niż "znacznej" siły. Jak nie chcesz ciągnąć wału od góry możesz spróbować wypchnąć go od dołu.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.