Skocz do zawartości

Ploter laserowy potrzebna pomoc


robo123rob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przytaszczyłem ploter laserowy oczywiście made in ryżowo. Przed kupnem sprawdzony wszystko działa jest super. Po spięciu kabelków w domu niespodzianka. działa tylko 1 oś i to tylko w 1 kierunku drugi silnik wydaje tylko dzwięk ale stoi w miejscu. Elektronik i programista ze mnie żaden więc może ktoś coś podpowie co mogło się stać.Przetestowane kilka programów i dalej ten sam objaw. Ploter zakupiony z lapkiem na którym pracował i było ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, robo123rob napisał:

działa tylko 1 oś i to tylko w 1 kierunku drugi silnik wydaje tylko dzwięk ale stoi w miejscu

1- wygląda na problem z sygnałem kierunku, sprawdż podłączenie przewodu DIR.

2- nasuwają się na myśl 2 powody

    - brak kontaktu na złączu jednej z faz silnika

    - ustawiona zbyt duża prędkość silnika lub zbyt ostra rampa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem występuje na 1 osi jak zamienie kabelki oba silniki kręcą . Nie wiem jak to wytłumaczyć inaczej

 

Edit

 

Nic nie było zmieniane. Maszyna rozpięta i złożona ponownie na drugi dzień.

 

edit 

 

Tak wygląda program coś chyba sie nie łączy z płytką za mało literek w kodzie, albo mi się zdaje bo nie pamiętam dokładnie łączy się tylko na 9600

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Screenshot_3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko jasne maszyna jest ok. Przez przypadek przeflaszowałem orginalny soft na grbl. No i odmówiła posłuszeństwa. Laseraxe miesza piny w arudino żeby nie można było korzystać z innego softuna ich produkcie i nie daje kopi.

Pozostały 2 wyjścia kupić nowy sterownik od Laseraxe lub kupić T2laser soft i korzystać z wielu sterowników dla przeróżnych maszyn . Koszt identyczny 40 usd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.