Skocz do zawartości

Śmigła (dziura)


Sobol

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy był taki temat ale szukałem i nie znalazłem więc do rzeczy połamały mi się wszystkie śmigła w modelu więc kupiłem w sklepie modelarskim śmigła ale są w nich za duże dziury więc zakleiłem je klejarką i mam teraz problem jak wywiercić dziurkę równo a może są jakieś specjalne przejściówki na mały silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czarno to widzę :(

Raczej na pewno śmigło będzie biło - trudno centrycznie wywiercić otwór (biją, bo niewyważone, też fabrycznie nowe - zaleca się wyważać WSZYSTKIE śmigła), a to już może się skończyć przykro; nawet utratą oka - oby nie :!:

Na przyszłość lepiej na wał silnika nawiń taśmę klejącą, tę beżową, pakową. Jest cienka - można dość dokładnie i równo nawinąć odpowiednią ilość. Nadmiar wystający poza śmigło, (bo nakrętkę trzeba przykręcić :wink: ) na wale obetniesz nożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze, to jak kiedyś mierzyłem siedzi tam ośka 2mm. Kup prop-savera na 2mm i śmigła GWS - zero problemów będziesz mieć ;)

 

PS. Pomagam Ci rozwiazac problem z tym, co masz. Niestety na moje oko ten silnik do niczego sie nie nada, lepiej kupić zwykłego dzwonka TP za 30zł ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy był taki temat ale szukałem i nie znalazłem więc do rzeczy połamały mi się wszystkie śmigła w modelu więc kupiłem w sklepie modelarskim śmigła ale są w nich za duże dziury więc zakleiłem je klejarką i mam teraz problem jak wywiercić dziurkę równo a może są jakieś specjalne przejściówki na mały silnik?

Trzeba było podejść z drugiej strony - nie zmniejszać dziurki, tylko pogrubić wałek.

W warunkach domowych to wychodzi lepiej.

Oprócz metod już wymienionych można to zrobić metodą opisaną przez Motylastego http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=82724&sid=728aceb3490e6ca09f32376c2b6293c8#82724

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przypuszczam, że jeśli mialeś zestaw RTF, to mialeś śmigła a'la Gunther, czyli na wcisk(samo mówi przez się, że nie masz gwintu), czyli potrzebujesz prop-savera, czyli nie będziesz musiał nic przerabiac, tylko po prostu zmierzyć średnice wału i kupić odpowiedni propsaver :).

Taka jest moja teoria, oczywiście bardzo możliwe że błędna :P.

PS. Wydaje mi sie, że taniej i łatwiej kupić prop-savera niż gwintownik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie bawi podejście fachowców takie, że z jednej strony na przykład w eXtrimie wycinają w balsie 1,5mm dodatkowy ulgowy otwór średnicy 20mm, a z drugiej redukcję robią z miedzi, obficie nasączonej cyną... :twisted:

Zasadniczo, w piastach śmigieł od strony silnika robią centryczne pogłębienie i ono jest bazą dla osiowości. Przeważnie załączają też kompletny zestaw pierścieni redukcyjnych. Problem pojawia się wtedy, gdy zestawu pierścieni nie załączą w ogóle albo załączą, ale niekompletny. Wtedy zgodnie z prawem Murphy'ego nie ma pierścienia akurat takiego, który pasuje nam do piasty silnika. Nojgorzej jest chyba z piastami i pierścieniami na 6mm i 1/4", a Czesi i Amerykanie w robieniu tu bałaganu królują na całym świecie.

Ja brakujący pierścień dorabiam ze zwykłej serpentyny, nasączonej na koniec na przykład rzadkim CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja mam podobny problem tylko, że mi potrzeba rozwiercić otwór w śmigle drewnianym z 5mm na wał 6mm. I z tym wiąże się moje pytanie. W jaki sposób mogę ten otwór powiększyć, tak aby nie było bicia. Co do rozwiercenia nawet na wiertarce stołowej nie mam przekonania, tym bardziej, że będzie wiercone w drzewie. Macie może jakieś sposoby jak się z tym uporać? Był bym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.