Skocz do zawartości

RSSI pływające, czyli jak i co połączyć?


SlicaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

buduję pierwsze pływające RC (patrząc na wasze dokonania - nie zasługuje to na miano modelu). I oczywiście już na początku mam problem :). Jak do do jesnej Anieli to wszystko połączyć??? I co konkretnie?

Mam 2 bezszczotkowe silniki (3-5S, max 48A/silnik). Oba będą sterowane indywidualnie. Odbiornik, jeszcze nie wiem jaki, ale pewnie Frsky RX6R, albo coś podobnego, w każdym razie z telemetrią. Bo to jest najważniejsze, że w związku z tym, że nie przepadam za pływaniem w otwartych zbiornikach wodnych, z racji temperatury wody, to bardzo zależy mi na telemetrii, a właściwie to na RSSI. I teraz:

potrzebuję ESC do tych silników. Tylko jakie i jak to połączyś, żeby mieć odczyt poziomu baterii? Bo jeżeli kupię ESC z wbudowanym BEC to napięcie w RSSI będzie zawsze ok, bo odbiornik będzie je zczytywał z BEC (dobrze rozumiem?). Więc co? mam mieć ESC z telemetrią? Czy może jakieś zewnątrzne BEC i gołe ESC? Czy w ogóle takie rzeczy rozwiązuje się jakoś inaczej? Czy może dryfuję w strefie marzeń i nie ma takich możliwości?

Oczywiście Próbowałem negocjować w wujkiem google i wyszukiwarką forumową (bez powodzenia), ale szczerze, to nawet nie wiem co mam wpisać, bo wszelkie wyniki dotyczą modeli latających, gdzie jest jakiś kontroler lotu i sprawa jest dużo prostsza.

Bardzo proszę o poradę i wyjaśnienie.

Miejcie również na uwadze, żę mogłem coś pomylić jako świeżak.

Nie jestem przekonany, czy to dobry dział, ale przekonał mnie opis, że dla świeżaków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.