Skocz do zawartości

Aparatura 2,4GHz - zakłócenia


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bierzcie tego latania bez kontaktu wzrokowego tak, że latam sobie 2 czy 5 minut (raczej niemożliwe bez kamerki ). Mi chodzi o to ze jest las , ja sobie lecę i stracę kontakt wzrokowy na kilka sekund i znowu go widzę.

 

Muszę sobie zakupić jakąś apke bo moja zwykła 35Mhz ( trochę lepsza do zebry pro) czasami wariuje. Przymierzam się do spectruma dx5e bo nadaje w 2 czest. naraz - małe prawdopodobieństwo zakłóceń .

 

Aparatura całkiem przyjemna, zero zakłuceń, zero problemw z zasięgiem, 4 szt aku paluszki trzymają kilka godzin bez problemu. Piąty kanał bardzo się przydaje do sterowania lotkami

 

1.Zero zakłóceń - drzewa nic nie zakłócają?Ważne dla mnie bo u mnie większość powierzchni to lasy:D

 

2. Zero problemów z zasięgiem - nie wiesz właśnie jaki ma ona zasięg? ( 500m czy więcej?)

3. Nie bardzo właśnie rozumiem o co chodzi z tym 5 kanałem :/ Czyli że nie można go użyć do czegoś innego tylko do lotki?( wnioskuję z opisów internetowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Napisz co to za model że możesz go na kilka sekund stracić z widoku i nic się nie dzieje?

Wszystko zostało napisane i resztę będziesz musiał widocznie doświadczyć na własnej skórze :D

Kilka sekund to bardzo dużo i chyba nigdy nie straciłem modelu z oczu na tak długo.

Mogłem nie patrzeć na niego ale to inna sprawa :D

Zakłócenia to jedno a brak zasięgu to drugie.Mylisz te pojęcia.

Ty masz mieć ciągły kontakt wzrokowy z modelem i wtedy anteny również się widzą.

Nie kombinuj dalej w tym temacie :D Sam zobaczysz jak to jest gdy kupisz radio i zobaczysz kto ma rację i dobrze Ci radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet FPV nadajnik widzi sie z odbionikiem mimo ze nie widac modelu

 

Właśnie nie wiem czy ten dx5e tak się zachowuje , ale myślę że tak bo jak moja prymitywna aparatura 35Mhz nie traci wtedy sygnału.

 

Model mój aktualny to pc focus modyfikowany , nadajnik też ulepszany. Przymierzam się do easy glidera i dx5e.

 

Kilka sekund to bardzo dużo i chyba nigdy nie straciłem modelu z oczu na tak długo.

 

Zależy w jakim stanie , ja go trazę na chwile tylko jak jestem wysoko w górze, ponad lasem i zanim stracę go z oczu skręcam go trochę w jedną stronę , żeby mieć pewność że zaraz go spowrotem zobaczę. Wiem, że to ryzykowne no ale dobrej apce to drzewa nie mogą przeszkadzać bo jak wydarzy się jakiś nagły niespodziewany przypadek? Np. da nura za las to wtedy intuicyjnie można go wyprowadzić a tak to tylko kret.

 

Wszystko zostało napisane i resztę będziesz musiał widocznie doświadczyć na własnej skórze :D

 

 

A jaką apke byście mi polecili do 400 zł (myślę ,że dx5e w tej cenie no nie?)

 

 

Opinie o spectrum DX5e DSM2 2,4Ghz mile widziane :!: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja aparatura nie ma aż takiego zasięgu.

Umowmy sie, ze jezeli kupisz cokolwiek innego od tego co masz w focusie - (czyli nie radio z zestawu za 300 zl. ) to bedzie to olbrzymia roznica w stosunku do tego co masz teraz.

A po 2 - jezeli tracisz zasieg bo model bo wlatuje za drzewa to - popelniasz ogromny blad wlatujac za nie - za drzewami moze byc rodzina z dziecmi i nawet jak zasiegu nie stracisz to mozesz stracic orientacje i kogos zranic/zabic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką apke byście mi polecili do 400 zł (myślę ,że dx5e w tej cenie no nie?)

 

 

Opinie o spectrum DX5e DSM2 2,4Ghz mile widziane :!: :D

 

Juz wszystko zostalo napisane. Nie stac Cie na DX6i to kup DX5 a i tak sam dopiero zweryfikujesz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, nawet przez wstęp nie przebrnąłem, po takich wstawkach. :rotfl:

„ZABRANIA SIĘ STOSOWANIA SYSTEMU X8 DO STEROWANIA SAMOLOTAMI LUB INNYMI

URZĄDZENIAMI Z LUDŹMI NA POKŁADZIE” i „Fale radiowe 2.4 GHz biegną po liniach prawie prostych” :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby być pewnym efektywnej kontroli antena powinna być skierowana w kierunku

sterowanego modelu, a także proszę usunąć materiały magnetyczne (przewodzące prąd elektryczny)

z (najbliższego otoczenia) odbiornika i nadajnika.

:rotfl:

Proponuje wymontowac pakiety - z modelu i nadajnika...

Co do ulozenia anteny - nalezy zalozyc celownik :lol:

Wszystko zależy od grubości lilii, jak jest dostatecznie gruba, to jak się trochę skrzywi, to i tak jest prosta

A jak jest dostatecznie cienka to nawet jak sie nie skrzywi to dalej nie jest gruba....

Czy to jest kacik dowcipow ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym uzyskać trochę informacji o aparaturze RDS 8000 SANWA 2,4 GHz. Przed tą częstotliwością jest przyszłość i nie ma odwrotu czego doświadczyłem latem na lotnisku we Wrocławiu kiedy w powietrzu naraz znajdował się prawie 30 modeli.

Wybór akurat systemu nadawczo odbiorczego 2,4GHz myślę że będzie zależał od upodobania i zasobności pieniążków. Mnie interesuje powyższa SANWA kompletna 8 kanałowa za 750 zł. Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po 2 - jezeli tracisz zasieg bo model bo wlatuje za drzewa to - popelniasz ogromny blad wlatujac za nie - za drzewami moze byc rodzina z dziecmi i nawet jak zasiegu nie stracisz to mozesz stracic orientacje i kogos zranic/zabic.

 

Aleś mnie wystraszył :)

Ja nie tracę zasięgu za drzewami moją apką. Chodziło mi o to , że to zwykla 35Mhz i jak gdzieś dalej wylecę to mam problemy ze sterowaniem. Za drzewami to nie mam kłopotu.

W miejscu gdzie latam ludzie rzadko chodzą , a choćbym stracił zasięg to prędzej bym w drzewo wleciał :D (lasy) Mój focus już nieraz leżał na drzewie - ale z powodu nauki:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za siódmą gorą,za siódmym lasem mam zasięg swojej apce a jak odlecę dalej to już nie :D

To co masz to namiastka prawdziwej aparatury i dobrze ja nazwałeś :D

W jednym masz racje temat jest wyczerpany i jak kupisz prawdziwy nadajnik to będziemy bić pianę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Ja nie tracę zasięgu za drzewami moją apką.

 

35,40,72, 27 - za drzewami nie traci, 2,4GHz - traci, nawet jak użytkownik tego nie zauważy!

Nawet Flash 5 jest rozsądniejszym wyborem niż Dx5 ale to Twoje pieniądze i Twoja decyzja !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie tracę zasięgu za drzewami moją apką.

 

35,40,72, 27 - za drzewami nie traci, 2,4GHz - traci, nawet jak użytkownik tego nie zauważy!

Nawet Flash 5 jest rozsądniejszym wyborem niż Dx5 ale to Twoje pieniądze i Twoja decyzja !

- Jurek

 

!! Dobrze, że napisałeś bo już byłem zdecydowany na 2,4Ghz.. :|

 

Edit:

 

Wyczerpany temat - o 2,4Ghz:D

 

Jaką wybrać z 35Mhz ? O opticu słyszałem dużo dobrego , kasy się do zbiera :D

Sorki za mętlik, ale chce się doradzić ludzi którzy się na tym znają, żeby nie wyrzucić kasy w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.