Skocz do zawartości

Aparatura 2,4GHz - zakłócenia


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem sobie teraz apki i następujące mnie interesują :

 

1.Hitec Optic 6 (zwykla, nie sport)

2.Sanwa VG 6000

3.Gaupner MX-12

4.Hitec laser 6

 

 

Eclipse sobie odpuszczę bo nie potrzebuję tyle funkcji:D Ja interesuję się i myślę, że w przyszłości też tylko modelarstwem elektroszybowniczym:D

 

 

Musi mieć duży zasięg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mtk poczatkujacy kupil podstawowa aparature, trzeba byc w Twoim wieku zeby to tak skomentowac. Moim zdaniem to swietny wybor i super okazja dla kogos kto chce wejsc w swiat rc. Tyle na temat bo niepotrzebny OT.

 

Jesli chodzi o 2.4 to moge powiedziec tylko na podstawie polaczen WLAN - da sie zlapac sygnal za drzewem. Aparatura jest o wiele bardziej czula wiec powinna dzialac. Ponadto "za drzewem" to pojecie wzgledne. Jesli drzewo jest w samym srodku pomiedzy odbiornikiem a nadajnikiem 2.4 to zostanie ono niemal niezauwazone. Jesli jest bardzo blisko ktoregos z punktow to wtedy moga (choc nie musza) wystapic komplikacje. Co prawda z 35mhz nie mam doswiadczenia ale podobno im nizsza czestotliwosc tym wieksza przenikliwosc wiec powinno sobie radzic lepiej - nie wiem ile w tym prawdy, krotkofalowcy albo znawcy tematu powinni sie wypowiedziec. Ciezej zlapac sygnal za drzewem na 5ghz niz na 2.4ghz w kazdym badz razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MTK wyraźnie lubi się elegancko ubrać w krawacik, a potęga jego doświadczenia powinna nas zwalić z nóg.

 

Stachu - po zestawieniu widać, że nie do końca je przemyślałeś. Masz w zestawieniu nadajnik bez komputera, który w zastosowaniach lotniczych jest mniej wygodny (choć zasięg oczywiście OK). A ktoś jeszcze pamięta, że ważnym elementem wpływającym na zasięg jest odbiornik? Nie za wszystko odpada nadajnik.

 

Zgadzam się z Michałem, że MX-12 chyba najlepiej w tym zestawieniu wygląda, Optic niewiele gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też właśnie podoba się optic i mx12:D A o odbiorniku to wiadomo:D

 

 

35 MHz za drzewami NIE DZIAŁA :evil:

 

Zapewne lepiej odbiera niż 2,4Ghz , jak moja prymitywna 35Mhz odbiera ( oczywiście nie mówimy o sytuacjach model za drzewami i drugi koniec gęstego lasu)

 

I skończmy już z tymi drzewami!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdo trenera służy do połączenia dwóch aparatur ze sobą dzięki temu twój "trener" będzie mógł uratować twój model wciskając przycisk trener oraz ustawic model aby lecial tak jak bedzie chcial. mozesz uzyc go jeszcze do symulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie dobrze, działa to tak, że nadaje W.Cz. nauczyciela, uczeń podaje sygnał sterujący do aparatury nauczyciela i steruje modelem tylko wtedy kiedy nauczyciel pozwala (najczęściej trzyma przełącznik, jak puści przejmuje kontrolę spowrotem nauczuciel)

 

Ja osobiście nie jestem fanem tego sposobu uczenia, ale daje dobre wyniki.

 

Jak jest dobry moduł W.Cz. i naładowane baterie, sprzyjajace warunki do propagacji to i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyślałem :D A co myślicie o Optic 6 ? To prawta z tym 1km zasięgu?

po 1 -użyj funkcji "szukaj"

po 2 możesz brać - ma wymienny moduł w.cz. , łatwo będzie przejść na 2,4 :lol2: (piszę bez szyderstwa - bardzo poważnie)

po 3 daj sobie spokój z tym zasięgiem - przyjmij że jest wystarczający :D

To samo radio z jednym odbiornikiem ma 300m a z drugim 6000m

po 4 poszukałbym jakiejś "używki", ludzie się wyprzedają z 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiąż tę sytuację, kupując nadajnik z wymiennymi modułami lub np. podłączając moduł 2.4GHz przez złącze trenera.

Osobiście mam nadajnik 35MHz z syntezą + moduł 2.4GHz na trenerze. W tej chwili 90% modeli mam już na 2.4GHz, ale np. oblatanie komuś modelu na 35MHz i nie ma najmniejszego problemu. Powrót do 35MHz ma też sens w przypadku transmisji video na 2.4GHz. Wtedy nic się wzajemnie nie zakłóca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz poczytałem ten wątek i chciałbym się ustosunkować do następującego tekstu:

 

„Fale radiowe 2.4 GHz biegną po liniach prawie prostych”

 

Jest to prawda. Proszę sobie poczytać na temat strefy Fresnela. Dla 2.4GHz jest ona bardzo wąska ale fale częściowo poruszają się po łuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.