Skocz do zawartości

Aparatura 2,4GHz - zakłócenia


stach34

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 104
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Jerzy Markiton

Każdy PCM (Z-PCM, S-PCM, Q-PCM,) jest lepszy niż PPM. Tylko serwa które potrafią to wykorzystać zaczynają się tak od 150 chyba $ i często podchodzą do 250$. A jak już będziesz miał te serwa to czy model zauważy, że możesz pełne wychylenie drążka podzielić na 512, 1024 czy 2048 kroków, z których zresztą serwo za 250$ jest w stanie odwzorować(i powtórzyć ustawienia!) może ze 100 położeń i to jeszcze bez obciążenia ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście przy decyzji 35 mega wybrałbym Graupnera mx 12,w tej chwili mozna go kupić w bardzo dobrej cenie w cyber-fly,i mozna go miec samego bez serw lub w dowolnej konfiguracji.

Uzywam go i jestem zadowolony,a do tego prosty,intuicyjny interfejs.

Jesli 2,4 to Spectrum DX7 ,czyli wersja 2,4 w/w radia +1 kanał.

MOzna kupic(mozna było,własciwie kiedy dolar był tani)w hobby citi komplet z serwami,odbiornikiem,pakietem i przesyłką za ok900 PLN.

 

Ja tez zastanawiam się nad 2,4 ,choć problemów z zakłóceniami nie mam ,ale patrzać jak na lotnisku ubywa aparatur 35 mega mysle sobie ,że szansa na zakłocenia tez maleje.

 

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kupujesz APARATURE to nie ładuj się już w 35... 2,4 powoli wyprze 35 i zostaniesz z palcem w...

Jesli kupowac to juz na 2,4 ...

Widze ze tak naprawde to niby decyzja zapadła a tu nagle od nowa... ech...

 

I tu Norbert napisał prawdę o aparaturach 2,4 to jest przyszłość, a to dlatego ze już w niedługim czasie organizacje modelarskie na karzą pracę tylko na tej częstotliwości bo to jest system rozwojowy wybiegający w przyszłość. Jestem od dzisiaj posiadaczem SANWY RDS 8000 .

Po rozpakowaniu byłem mile zaskoczony dokładnym wykonaniem. Po podłączeniu odbiornika z serwami i włączeniu zasilanie, aparatura nie wykazuje żadnych zakłóceń nawet w bliskości tylu urządzen elektrycznych w domu jak i włączonego komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Każdy PCM (Z-PCM, S-PCM, Q-PCM,) jest lepszy niż PPM. Tylko serwa które potrafią to wykorzystać zaczynają się tak od 150 chyba $ i często podchodzą do 250$. A jak już będziesz miał te serwa to czy model zauważy, że możesz pełne wychylenie drążka podzielić na 512, 1024 czy 2048 kroków, z których zresztą serwo za 250$ jest w stanie odwzorować(i powtórzyć ustawienia!) może ze 100 położeń i to jeszcze bez obciążenia ?

- Jurek

 

Jerzy, ja akurat PCM rozpatrzyłbym pod kątem kontroli poprawności transmisji.Błędne ramki są poprostu ignorowane.Jak jest ich więcej to włącza się Fail Safe co ma też swoje zalety i wady.Żeby nie robić OT to wspomnę że temat PCM był już opisany na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Przepraszam Sławku, było pytanie to starałem się odpowiedzieć. Jasne, że kontekst wcześniejszych wypowiedzi nie pozostał bez wpływu na treść odpowiedzi. Postaram się być bardziej uważny.....

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Przepraszam Sławku, było pytanie to starałem się odpowiedzieć. Jasne, że kontekst wcześniejszych wypowiedzi nie pozostał bez wpływu na treść odpowiedzi. Postaram się być bardziej uważny.....

- Jurek

 

Jurek, absolutnie nie napisałem swojego postu żeby dyskredytować Twoją wypowiedź.Dopisałem po prostu jej drugą część :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , mam apke optic 6 . Używam w niej 8 akumulatorków philips 2700mAh , pakowane do koszyka. Do tej pory ładowałem je w ładowarce mikroprocesorowej (każdy aku oddzielnie , coś jak by balansowanie) przeznaczonych do m.in takich aku . Czy jak będę je ładował przez gniazdo aparatury ładowarką hiteca CG 32 to nie będzie to dla nich ,,,mniej korzystne,, (tz. po czasie bardziej się zmniejszy ich pojemność bardziej niż ładując oddzielnie każdy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.