Skocz do zawartości

Zapalnik do rakiet


mati1988k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym wykonać jakiś zapalnik do rakiet modelarskich ale w taki sposób aby można było go zdalnie odpalać.

Zdalne sterowanie to pestka bo podłącze to po prostu pod odbiornik modelarski który będzie dawał albo 0V albo około 5V.

 

Myślałem żeby zrobić to na przekaźniku który "podłączałby" rezystor małej mocy i dużej rezystancji pod baterię 9V tak aby maluch po prostu się spalił :)

Ale powstaje pytanie jak to usprawnić. Myślałem żeby zbudować coś takiego, ale nie wiem czy jest sens.

 

 

 

Jeśli nie to jakie macie pomysły? A jeśli mój pomysł jest dobry to jak go jeszcze bardziej usprawnić :)?

IMG_495e54b64a91c2969.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik modelarski nie daje "albo 0V albo około 5V". Musisz mieć układ pośredniczący, podłączany do jednego z kanałów i przeznaczony do załączania czegoś stałoprądowego np. oświetlenia albo syreny. Schematy takich rzeczy znajdziesz w sieci ale nie jest to trywialny przekaźnik. No i nie wiem o jakiej baterii 9V mówisz. Taka mała, jak do mierników będzie prawie na pewno za słaba. Cienki drut oporowy i odbiornikowy pakiet NiMH będą w sam raz. Zwykły rezystor spali się i przerwie obwód zanim zrobi się czerwony a tyle potrzeba żeby odpalić silnik rakietowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić sprawdzone z telefonem? Kupujemy komórkę za 20zł na allegro, drut oporowy podpinamy w miejsce głośnika i dzwonimy na telefon. Jeśli dobrze pamiętam. Musiałbyś poszukać na stronach piro.

 

Coś z telefonem:

http://www.tricklife.com/view.php?id=676

 

EDIT:

http://www.bum.bytom.pl/sklep/product_info.php?cPath=23&products_id=601

Hłehłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.