Jump to content

wznios w zefirku


michcio88

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Naklejenie taśmy na spływie nie wzmocni za bardzo konstrukcji skrzydła. Naklejenie na natarciu jednego paska na pewno się przyda. Taśma wzmocni natarcie i w znacznym stopniu zmniejszy wgniecenia gdy skrzydło w coś uderzy.

Zaletą tej taśmy jest dobra kleistość. Dobrze się trzyma depronu. Wzdłuż ma wklejone kilka pasków rowingu szklanego co sprawia, że nie jest rozciągliwa i bardzo odporna na zrywanie. Taśma nadaje się też do zrobienia z niej zawiasów do elementów ruchomych np. wszystkich sterów i lotek.

Link to comment
Share on other sites

Taśma też się sprawdzi, jednak zauważ, że szerokość tej taśmy to tylko 2,5 cm. Jak chcesz bardziej solidnie to przyklej 3 paski taśmy równolegle. Najpierw jeden wzdłuż dolnej części krawędzi natacia, później wzdłuż górnej. Przerwa miedzy naklejonymi paskami niech wyjdzie 1,5 cm. (zmierzona np. nitką). Następnie na samym natarciu naklej kolejny pasek tak aby zachodził na te 2 poprzednie z zakładką 0,5 cm. W ten sposób otzymasz około 6,5 cm paska wzmacniającego na na tarciu.

Link to comment
Share on other sites

Wystarczą 2, ale pamiętaj aby były na zakładkę około 0,5 cm.

Ja na twoim miejscu zakuiłbym jednak 2,5 cm (i nakleił 3 paski) dlatego że ma szersze zastosowanie. Możesz np później używać tego do wzmacniania uszkodzonych miejsc, na zawiasy, jako łączenie konstrukcji itp. Nie musiałbyś w takim przypadku dzielić taśmy na węższe paski.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.