Skocz do zawartości

Drąsnięta ,,Dama"


Gość Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój pierwszy motoszybowiec rc, moja pierwsza kraksa.

Kupiłem w pon. Sky Lady z myślą o szybkim lataniu przed zimą, co prawda za szybkim.

W czwartek wyszedłem z kolegą na pole niedaleko działek, wiatr wydawał się mały ale potem zaczęło mi wyrywać model z ręki.

Start- Zniosło mi go 80- 100 m do tyłu i zaczęło znosić nad działki, szybko kontra+silnik

i model leci w miejscu, 3s. po tym model zaczął powoli pikować i skręcać w domek działkowy,

więc w celu ratowania sytuacji dałem drąga do siebie, po czym model znikł.

Szybki sprint i szukanie, okazało się że model ani nie wleciał w działki, ani nie rozbił się na wygolonym i stwardniałym polu, model na SZCZĘŚCIE leżał sobie między płotem a krzakami, co uratowało mnie przed stratami większymi niż 50 zł.

Straty-dość małe jak na pikowanie z 6 m, rozwalony kołpak i lekko nadłamany statecznik poziomy.

Do wszystkich młodych-Nie szalejcie pierwszym modelem bo straty mogą być większe niż u mnie.

(Zdjęcia dam jak zaloguje się na cyberfoto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadłamanie sklej najzwyklejszym CA (kropelka, super glue itd.) a kołpak zapewne trzeba wymienić bo śmigło składane? Co do ostrzeżenia, początkujący jeśli są rozważni lub czytają fora i strony poświęcone modelom nie zamierzają szaleć :P Ale uwaga słuszna :]

wrzuć na fothost.pl i bez logowania możesz 5zdjeć na raz wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadłamanie sklej najzwyklejszym CA (kropelka, super glue itd.) a kołpak zapewne trzeba wymienić bo śmigło składane? Co do ostrzeżenia, początkujący jeśli są rozważni lub czytają fora i strony poświęcone modelom nie zamierzają szaleć :P Ale uwaga słuszna :]

wrzuć na fothost.pl i bez logowania możesz 5zdjeć na raz wrzucić.

 

Statecznik już naprawiony-taśma i balsa

 

Co do mojego ostrzeżenia to nie chodzi mi o pętle i beczki lub harrier ( :P )

Po prostu pomyślcie 2 razy zanim wyrzucicie model pod wiatr po czym ze strachu spanikujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.