Skocz do zawartości

"Uszatek" z lotkami


Patryk Urban

Rekomendowane odpowiedzi

Coby się nie pchać Wojtkowi (Elektron) do jego tematu.

Patryk model z uszami i lotkami to niezbyt ciekawe rozwiazanie. Kazdy lata inaczej ;)

 

Pozdrawiam

 

Mi się podobają właśnie takie modele poprostu mają swój urok. Jak wróce z Polski z wakacji kupuje sobie zestaw motoszybowca uszatka (3wzniosy) coś koło 2m. Jest poprostu piękny bo wisi sobie pod sufitem w sklepie. I nikt mi nie wmówi że uszatek to badziewie :lol:

 

 

Malinn właśnie zasysam film.

 

Aha no i link do tematu Wojtka

http://szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=889&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszatki są piekne :) ja właśnie mam jedno skrzydełko z rozbitego uszatka i robie drugiego z nowym kadłubem.

 

Tylko że lotki w "prawdziwym" uszatku (duże wzniosy uszu) są z założenia bez sensu, bo nie będą działać dobrze. Można sobie nimi machać, a model i tak będzie reagował na nie z wieeelkim opóźnieniem. Uszy w uszatku mają główne przeznaczenie - przeciwdziałanie siłom, które starają się wyprowadzić model z równowagi (powodując przechyły modelu w lewo i prawo). Dzięki uszom model robi się bardziej stateczny. Siły działają tak, że podczas zakrętu uszatek samoczynnie zaczyna wracać do położenia neutralnego. A zadaniem lotek jest właśnie doprowadzenie do przechyłu modelu.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW !!!!!!!!!!!!!!!!! JAKI PIEKNY TEN SZYBOWIEC NA FILMIE :D:D

Fantastycznie sie prezentuje w locie. Wiecie moze jak sie nazywa i gdzie mozna go dostac ??? Bo lata i wyglada tak jak szybo moich marzen !

 

To i moze ja sie podziele swoimi przemysleniami :D

A wiec uszatki nie nadaja sie na srednie wiatry bo trudno je wyprowadzic z lotu z wiatrem - wiatr wieje w ucho.

A jak bedizesz mial lotki to bedziesz mial ladny wyglad uszata i bedziesz mogl sobie ladnie pomoc w wietrze :D

 

A mallin - czemu zmeniles avatar ??? To twoj szybo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej . Racja usztek bez lotek na wietrze to toalna porażka - widziałem co się dzieje z takim jak ostro wieje w sobotę. Lotki by mu wtedy sporo pomogły.

 

Avanta zmianiłem sobie ot tak - takie wiosenne porządki (w dziale filmy też robie porządek i jest film z pokładu tego szybola co mam w avancie - łąka w Charzynie)

 

To elektryk 2,8m ten co ma płaty bardzo słabe. Niebawem zastąpi go falcon :lol: Na falcona też załaduje aparat napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.