Skocz do zawartości

KOMATSU ZENOAH MD430


olek4

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz rację,jeżeli jeszcze się nadają to może jest to niepotrzebne.

Ja do swojego części kupowałem w sklepie z piłami. To nie są drogie rzeczy.

Ja zanim kupiłem zapłon odpaliłem pierwszy silnik z oryginalnym kołem dorobiłem tylko taką prostą przejściówkę do zamocowania śmigła.Dopiero po tym teście kombinowałem dalej.

 

ps.

podać Ci jutro jakieś wymiary piasty z mojej 40?

Będziesz miał na czym się wzorować,śmigło to będziesz musiał mieć tak z 20 cali,Pelikan będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux.Olo,bardzo,Cie,o,toprosze :) .chyba.zrobie,taki,patent,jak,u,Ciebie,z,tym,ob racanym,pierscieniem do,regulacji ,choc.sam.nie.wiem.w.jaki,sposob,zamocowac.piaste,smigla,to,tego.kola

magnesowego,skoro,mam,je,stoczyc, :? chyba,ze,nagwintuje,od,dolu,ta,piaste,i,posluzy,jako.nakretka

ale,czy,to,sie,nie.odkreci.sam,nie,wiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro Ci podam wymiary i zrobię fotki.

W pierwszym moim przerabianym silniku nic nie zmieniałem poza takim patentem mocowanym do koła zamachowego żeby było można przykręcić śmigło.

Zrobię szkic to będziesz wiedział o co mi chodzi.

Zapłon oryginalny z cewką.

Dopiero potem po sprawdzeniu jak to dmucha i zważyłem ciąg postanowiłem brnąć dalej i przerobiłem go do stanu takiego jak widziałeś.

Czy Twój znajomy,tokarz będzie chciał się w to bawić,nie wiem.

Dural PA6 w wałkach to około 50zł za kg,jeżeli jeszcze trzeba będzie płacić za robociznę tokarza to finansowo nie bardzo się opłaca.

Wytłumacz mu że wszystko ma być osiowo i bez bicia bo to będzie się kręcić kilka tys. obrotów,ty będziesz o uruchamiał to ręcznie a śmigło nie może odpaść:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupowalem pa6 w warszawie licza ok 30zl za kilogram. u siebie dotoczylem z brazu bo nie mialem akurat alu. Piaste mam dwuczesciowa, jedna siada na stozek i klin, druga z gwintem dociaga calosc. OBydwie polowki sa skrecone dwoma srubkami zeby sie nie rozkrecalo przy zapalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz teraz świecą na klucz19 i na nią nie wejdzie fajka od zapłonu.Możesz kupić taką na klucz 16 i wtedy będzie pasowała idealnie.

43c1fad01096a729m.jpg 6e4f4ac8b680da80m.jpg 224c70a2d9dfe2d9m.jpg 6adcc34b3ee6d366m.jpg 6b5cffd194665f8bm.jpg

Śmigło dokręcam w ten sposób

8b61392f79619a45m.jpg

Możesz spróbować zrobić mocowanie na jedną M10 + 2 M4 i nie będzie problemu ze zrobieniem otworów co 60 stopni

a85b3b7cd3c74f31m.jpg

Możesz zamiast nakrętki na wał mocującej koło zrobić taką nakrętkę -piastę

1d3026e4a90215b7m.jpg

Od góry przykręcisz śmigło i dodatkowo trzeba zrobić mocowanie na 2 śruby po bokach do koła zamachowego żeby się nie odkręciło w czasie pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Olo.bardzo.mi.pomogles :D

Zajelo,mi,troszke,zanim,znalazlem,material,ale,mam,PA6,i,to,calkiem,za,free :D

Wzorujac,sie,na,tym,co,narysowalem,spożądzilem,rysunek

 

a0e66d3322fe2183med.jpg

 

Wiec,jutro,z,rana.mkne,do,tokarza

A,tu,fotka,zapłonu.ktory.przed,momentem,podrzucił.Pan,listonosz

 

dfb7fc8589c51237med.jpg

 

Niezle,kopie,sprawdzilem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz już magnesy do wklejenia?

Pomysł na piastę zgapiłem kiedyś z silników ZG

http://www.toni-clark.com/english/frames_e/z62_frm.htm

http://www.toni-clark.com/english/frames_e/z45_frm.htm

 

Z testami zapłonu jednak uważaj dosyć łatwo uszkodzić ten czujnik i potem trzeba wymieniać,dobrze że sam czujnik jest tańszy od tego HC. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.