Skocz do zawartości

Zapytanko o ECLIPSA do calej braci modelarskiej


Jacek Gabrysiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mozna sie was zapytac co jest nie tak z tym nadajnikiem ?

Jakie ten nadajnik ma wady ?

Co jest w nim takiego ze niema niegdzie zainteresowania nim?

O co tu chodzi ?

Czy moze firma niedpowiada ?

Bo ja uwazam ze to wspanialy nadajnik i lepszy jest od OPTIKA

Latam tym nadajnikiem juz dwa lata i nigdy niemialem z nim zadnych klopotow tak jak maja z SANWAMI

Mozemy troche podyskutowac na ten temat???????????????

I mam jeszcze pytanie takie:::::::::::::

Na dole ekranu jest cos takiego (sledz ten temat ) lub (przestan sledzic ten temat) jak ma byc i co to oznacza (ze jak zaznacze przestan sledzic ten temat to juz koledzy na ten temat niebeda wchodzic :( ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

OK. Teraz na poważnie o Eclispie, ja teraz b. żałuję bo mogłem zamówić w Czechach taniej niż zestaw Optica, może się pokusze o zmiene, nadajnika na Eclipse, ale to w swoim czasie.

 

Co do zainteresowania nim, chyba chodzi o to że ma już około 3 lat jak nie więcej i ludzi nie interesuję już zbytnio, bo co mogło być gorącą nowością na jego temat już było, tak samo zaczyna dziać się z Optikiem z VG6000.

 

 

Pozdro, Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Eclipse 7 QPCM z kilkoma odbiornikami Electron 6 oraz jednym HFS-05MS. Sprzęt spisuje sie znakomicie i do moich potrzeb jest idealny - latam trenerkami, funflayem i depronowym 3D - wszystko elektryczne.

Po dwóch latach używania oddałem Eclipsa i Electrony do sprawdzenia - tak na wszelki wypadek, bezpieczeństwo przede wszystkim - i okazało się, że sprzęt trzyma parametry idealnie.

Do wad zaliczyłbym zbyt mały oryginalny pakiet (600mAh) oraz wyświetlacz, który mimo że duży, pokazuje dosłownie pojedyncze parametry.

Sterowanie dwóch kanałów zrealizowane za pomocą potencjometrów obrotowych umieszczonych na tylnej (górnej?) części aparatury, po obu stronach wyświetlacza, też nie jest najszęśliwsze, choć można się przyzwyczaić. Szczerze powiedzawszy wolałbym jednak jeden suwak i jeden przełącznik kilkupozycyjny.

Zwracam uwagę na specyficzną przypadłość aparatury: celowanie anteną w odlatujący, a zwłaszcza nadlatujący model jest proszeniem się o kłopoty. Niby jest to oczywiste, ale tu efekt jest wyjątkowo widoczny - tarpie modelem na wszystkie strony, jakby w czasie lotu dostał ataku choroby Św. Wita :D Wystarczy nieco odchylić antenę i wszystko się uspokaja.

Tyle czepialstwa, reszta to SAM MNIUT! :D

 

A tak wygląda mój Eclipse:

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładziak mój nadajnik wygląda identycznie :D .Używam go od dwóch lat i nie narzekam a tak przy okazji .Jakiś czas temu nadajnik spadł mi ze stołu i złamała mi się dzwigienka od jednego z przełączników może ktoś zna adres serwisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablos,

w sprawie serwisu skontaktuj się z panem Andrzejem (PW Part):

GG: 2151204

tel. 0-604 804 333

 

Co do fotki: niektóre Eclipse nie mają "magicznego" napisu QPCM, a poza tym to nie jest fotka dla posiadaczy, a dla "zastanawiających się nad" ;-)

Niektórych ten srebrno-bajerancki design odstraszy, innych zachęci... a mi nie przeszkadza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj ma

I jak koledzy zauwazyli jest on dosc dobrym sprzetem ale jak dlamnie to ma za duzo przypisanych mixerow a przecierz jak by mial wolne mixery to modelarz moglby sobie sam sibie dopasowac wszystko

Teraz niech mi ktos wytlumaczy jak zastosowac ten nadajnik w modelu MOTOSZYBOWCA bo nadajnik ma wspaniale zrobione i dobrane mixery i wlasnie tego motyla o ktorego mi wlasnie chodzi

Jak mam zastosowac uklad motyla jak niemam dostepu do napedu silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik musisz podpiac pod 7 kana i potencjometr :)

 

Ale jest jeszcze metoda taka jaką przewidział konstruktor :)

 

mikser włączany jest wyłacznikiem (chyba nei pamiętam) i jeśli masz gaz FULL to butterfly ( w hicku CROW) jest schowany wraz z zmniejszaniam gazu wychylają się klapy :)

 

 

Sposób kolejny podpinasz silnik na 7 kanał i przy użyciu jednego z 3 wolnych mixów ustawiasz śledzenie drążka gazu :D Powinnes mieć też możliwość chyba włączania wyłącznikiem tego mixa. Jeśli nie to robisz mix na kolejnym wolnym mikserze że kanał 7 śledzi róniez jakis przełącznik :D

 

Trudne ale możliwe do wykonania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK!

Dzieki Motyl musze to sprawdzic bo bedzie chyba z tym troche roboty

Mam jeszcze jeden pomysl na sterowanie np: delta lub tzagi ale musze sie zastanowic jak wam to wytlumaczyc bo to dosc skomplikowane a zaleta tej mozliwosci to zakret tego typu modelu bez pochylania na boki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich, posiadam Eclipsa 7 -ma on po prawej stronie z przodu taki przelacznik trojpozycyjny oznaczony Flt.Mode. Zastanawiam się czy mozna go zastosowac do sterowania aparatem medion z wgranym softem Zbiga a jezeli mozna to jak to uczynic w tej aparaturce. może ktorys z kolegow wie to prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć-

Ja również jestem Eclipsiarzem.

W mojej opinii programowanie jest stosunkowo kłopotliwe i często wymaga wspomagania się instrukcją.

Polecam tę: http://80.55.72.178/~komarkus/model/eclipse.htm

Od pewnego czasu zachorowałem na szybowce DLG, których się uczę i nabieram przekonania, że Eclipse nie idealny do F3K.

Uważam jednak, że jest to świetny, pewny, bezawaryjny nadajnik do zaawansowanych, zastosowań rekreacyjnych.

zdjcie011fk1.jpg

Pzdr-

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj instruktor, bo Ty jesteś pulpeciarz! Tfu, pulpiciarz ;-) .

Latałem z 5 lat na Eclipsie, teraz przesiadłem się na DSX9 (renomowanej formy JR :P ) - bo mi krzywej gazu brakowało - i poza lepiej umieszczonymi potencjometrami jest podobnie. Wiadomo, w Eclipsie menu jest mniej czytelne ze względu na specyficzny, duży ale alfanumeryczny wyświetlacz, ale na tak stare radio jest naprawdę OK! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również potwierdzam opinie kolegów.

Mam ten nadajnik od roku i jeszcze nigdy nie miałem z nim problemów.

Co do wad to dorzuce jeszcze brak fabrycznego (opcjonalnego) pulpitu.

Przedlużone drążki pasuja od Futaby. Pulpit tez chciałem dopasować jakiś fabryczny, ale narazie bezskutecznie. Może komuś sie to udało ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie Kon jaki jest kazdy widzi . A powiedzcie jaka aparatura jest idealna? Nie istnieje taka. Jednemu pauje Hitec , drugiemu Futaba a trzeciemu JR.......wiec moze przestanmy sie czepiac spraw najmniej istotnych jak kolor odcien czerni czy chromu ,dlugosci przelacznika pod lewym malym palcem....czy grubosci aparatury (na to tez jest rada natura powinna dac wieksza dłon i wtedy ten problem odpada).

Moze zajelibysmy sie lepiej sprawami uzywania tej apki i jej mozliwosci .

pozdrawiam .Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , aparatura o taki moj skrot myslowy od aparatury (moze niezbyt udany). Mas racje programowanie tego ustrojstwa jest dosc uciazliwe to fakt. Ale poza tym mnie osobiscie nic w niej nie drazni byc moze dlatego ze nie mialem innej aparatury. Eclipsa maj juz jakies 5 lat i zero awarii przynajmniej w moim modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.