Skocz do zawartości

co to za pakiet i czym go ladowac??


jsxx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slawekmod

Po pierwsze Mario to skoro napisane na pakiecie że ładowanie ma być stałym prądem oznacza że to pakiet ni-xx, woltów nie musimy znać, same wyjdą .Po naładowaniu pakietu stałym prądem 80mA należy podłączyć obciążenie około 200mA i mierzyć napięcie co 30 minut na przykład.Podaj wynik na forum tych pomiarów a wyjdzie ile ma celek, ale tak ze zdjęcia wygląda że ma 6.Co przemawia za tym że to pakiet ni-xx? A to że napisane jest : ładować przez 14h prądem 80 mA.Przy pojemności 800mA prąd ładowania wyniesie 80mA ale że pakietom ni-xx trzeba władować o 40% więcej energii więc ładowanie ma trwać 800/10 x 1,4 czyli 14 godzin a nie 10.Jak Mario nie wiesz o co chodzi to chociaż nie doradzaj.

 

Pakiety Ni-xx ładuje się stałym prądem, napięcie nie ma tu znaczenia, ważne żeby prąd ładowania był stały przez całe 14 h , w tym przypadku 80 mA.Można inne prądy ale trzeba przeliczyć czas albo obserwować temperaturę pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz ale nie dam rady podac takich info bo nie mam czy tego zmierzyc :(

poprotsu szukam ladowarki ale nie wiem jakie parametry.... nie ma jakies uniwersalnych ?

 

co do ty cel.. nie wiem czy o to chodzi ale pakiet wyglada jakby byl z ''4 paluszkow''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

To masz pakiet 4,8V , ładowarki są uniwersalne ale trochę kosztują.Można zrobić stabilizator prądu na scalaku LM350 ale jak nie znasz elektroniki to nie bardzo zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.