Skocz do zawartości

Ksiązki modelarskie


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na naszym rynku nie ukazują się - niestety - aktualne, wartościowe pozycje modelarskie (albo ja ich nie znam). Jest masa starszych książek, choć tu trzeba uważać co się kupuje. O ile aerodynamika pozostała bez zmian, podstawowe materiały do budowy również, to uważane do niedawna za wyczynowe i bardzo drogie żywice i tkaniny itp. są obecnie na porządku dziennym. Siłą rzeczy nie znajdziesz za wiele nt. ich stosowania i obróbki. Do tego gwałtowny rozwój elektroniki i elektrotechniki każe w tych książkach traktować działy poświęcone zdalnemu sterowaniu czy napędowi elektrycznemu jako historyczną ciekawostkę.

Ze starszych wydawnictw polecam uwadze głównie książki z tzw. białej serii modelarskiej (od charakterystycznej białej okładki).

Na szybko trochę pozycji znajdziesz w linku poniżej, ale sam sobie musisz odpowiedzieć, czy coś jest warte twojej uwagi - nie mam pojęcia jakimi modelami się zajmujesz lub chcesz zajmować.

Link do allegro:

http://www.allegro.pl/search.php?string=model%2A&category=3615&country=1&category=26937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam lukas :) posiadam kilka książek przydatnych początkującemu modelarzowi :) :

"Sekrety modeli akrobacyjnych na uwięzi" - P.ZAWADA

"Poradnik modelarza lotniczego"- K.ŁAPIŃSKI

"Teoria lotu modeli kosmicznych" - T.J.KOWALSKI

"mikrosilniki spalinowe" - chyba SCHIER

 

za niewielką opłatą moge ci je odstąpić.Pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.