Skocz do zawartości

Yak 54 Black Horse 1.7m 20ccm


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć no to przyszła na mnie kolej :P

24 grudnia nabyłem Yak'a 54.

Model moim zdaniem dobrze wykonany nie ma miejsc gdzie folia by odchodziła lub by było coś złamane, wszystko bardzo dobrze sklejone i (chyba) dosyć solidna konstrukcja. Fotki będą z opóźnieniem bo jakoś tak wyszło, że nie bardzo miałem czas kiedy je wrzucić na bieżąco :)

 

dsc06109vl8.th.jpg

Wyprowadzone przewody pod silnik

dsc06122wr2.th.jpg

Zasilanie:

Graupnera 4NH-2500 RX 4,8V Ni-Cd.

Serwa:

Lotki Hitec 635HB

Wysokosc PowerHD 17kg (nie pamiętam oznaczeń ;) )

Gaz Hitec 322HB

 

Silnik:

OS max 120AX 20ccm 2 takt

 

C.d fotek :mrgreen:

 

Po lewej stronie wlew paliwa po prawej przedłużka do żarzenia świecy

dsc06124eh4.th.jpg

 

Serwo na ogonie

dsc06160wv9.th.jpg

 

Po zamontowaniu silnika

dsc06165vy1.th.jpg

 

Wstępnie założone skrzydła i "buda"

dsc06180ww6.th.jpg

 

Jeżeli ktoś będzie chciał więcej fotek to piszcie a na pewno dam :)

Filmik z oblotu i z pierwszego odpalenia chcecie? No to poczekajcie bo oblot planuje na ferie zimowe, pogoda bardzo przeszkadza :cry:

 

Zobaczymy jak to będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozp zauwazylem w temacie ale nigdzie nie moge znaleźć wagi do lotu itp.

Waga przeważnie podawana jest przez producenta a rzeczywista do lotu często zależna jest od wyposażenia. Jak chcesz wagę to zapytaj dokładnie: jaka waga do lotu, resztę da się wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie trzeba to dam takie jak na ster kierunku :) To się zobaczy w trakcie lotu :)

 

Długośc: 1560mm

Rozpietośc: 1700mm

 

A masa do lotu hmm... Nie ważyłem :D W info. podane jest że masa wynosi 3,9kg ale modelu pustego :lol2: ?

Zaraz sprawdze ile waży i podam info. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

fajny modelik, nawet z pilotem, ale jeśli ma latać z trawy to te kółeczka od razu wymień na jakieś balonowe 90 co najmniej, będzie głupio wyglądał ale za to zmiejszysz szansę na kapotaż mniej więcej dziesięciokrotnie. Chyba że masz asfalt, to nie ma takiej potrzeby.

I te ośki poskracaj, bo jakoś obciachowo wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa do lotek proponuje metalowe hs 625 ew 645 ew 5625 - te plastiki szybko sie wysypią.

W moim Gilesie 1800 rozp. na ST 3250 wysypały mi się HS635 - zmieniłem na 625MG i spokój, jednak taka lotka troche waży, a silnik dość mocno trzepie.

Kierunek HS5625MG

Wysokość 2xHS635 wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można porównymwać takiego wielkiego Tigra do Os maxa 20ccm. Bardziej bym sie martwił, że te serwa nie wychyla sterów do końca niz, że sie wysypią.Kilku moich kolegów w akrobatach 2m stosuje 635 na benzynie i nikomu nic nie wytrzepało chyba, że ktos dopusci du duzych luzów na popychaczach wtedy to nawet święcona woda nie pomoże.Przy duzych drganiach prędzej na metalowych zrobi się luz Przemku niż na karbonitowych wg mnie najlepiej do tego modelu pasują Hitec 635HB model nie ma dużych lotek silnik chodzi miękutko jak wszystkie 2 suwy tej firmy. Pod łoże silnik warto dać sylikonowe gumy wytłumi to drgania w duzym stopniu i pozwoli na regulacje kąta silnika co prawda nie za dużo, ale zawsze jakaś regulacja jest no i śrubki się nie popuszczą bo silikon ciągle rozpiera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Uaktualnienie:

Silnik został dotarty, wykłon jest ok. 3st. w prawo.

Model dostał nowe koła 9cm, został oblatany i dotarty.

Wczoraj wymieniłem serwa na Power HD 1501MG 17kg/0,14s (na kierunku i wysokości) a na lotki dostał Hitec 635HB :)

Niedługo będzie filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.