Skocz do zawartości

Rozmieszczenie elektroniki


mkilly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje prace przy Toto 0 są juz na ukonczeniu. Zostałojuz tylko rozmescic elektronike. Postanowilem dla bezpieczenstwa poukładac cała elektronikena gąbce. I tu nasuneło mi sie pytanie poniewaz na samym dole modelu dałem regulator przełozylem gabka i na kolejnej warstwie dałemodbiornik przełozylem gabka i dałem akumulator. Czy polozenie poszczególnych elementów układu w PIONIE ma znaczenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu kolego: http://www.piotrp.de/MIX/abc.htm artykuł w którym powinieneś odnaleźć odpowiedzi na pytanie umiejscowienia odbiornika i innnych elementów.

 

Tak przy okazji - nigdy nie umieszczaj aku za odbiornikiem - przy kraksie aku leci do przodu i mając na drodze delikatny odbiornik... różnie to może być.

 

Miłej lektury :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To jak ustawić osprzęt rc ? Mam Pc Focusa , rozmieszczenie : za skrzydłami na wieżycce silnik max 25A , pod kraw. natarcia odbiornik , obok odbiornika (z obu stron) w ścianach dwa serwomechanizmy , akumulator ni-mh na dziobie , regulator przed odbiornikiem.Kabel odbiornika na koniec kadłuba przez rurkę plastykową (czy tak może być ?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędem w konstrukcji ToTo-0 ( jeśli to mogę tak nazwać ) jest za ciężki przód.

Konsekwencją tego są problemy z wyważeniem tego modelu.

Zamocuj "majdan" patrząc od przodu w następującej kolejności.

Silnik - regler - akumulator ( pod skrzydłem w okolicy SC), pożniej odbiornik i serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w moim TOTO musiałem 45g ołowiu do wyważania kół, dać na tył aby SC był w odpowiednim miejscu. Dla przykładu fotka jak to jest u mnie:

dsc03946.th.jpg

 

Jakbym robił model 2 raz to bym dał serwa obok siebie i jednocześnie przesunął wszystko do tyłu. Ale człowiek uczy się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.