Skocz do zawartości

Problem z SW


Rekrut:)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem w modelu cap 232.Problem polega na tym że nie wiem jak zrobić aby ster wysokości który jest podzielony na 2 części poruszał się płynnie i dobrze względem 2 połówki.Jednymi słowy mam 1 serwo na ta wysokość i nie wiem dlaczego ale jedna połówka wychyla się źle(za bardzo lub za mało względem drugiej).Jak to zrobić? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze sa naprezenia na zawiasach zwgledem siebie i nie chodzi to plynnie. jak jest szywne połaczenie to powinny sie wychylac tak samo. Ew daj 2 osobne popychacze połacz je w srodku do jednego serwa. ja tam mam w jednym swoim modelu, I przymierzam sie do zrobienia tak w drugim bo musiałem przeciac SW zeby go zdemontowac. mam bowdeny i sa usztywniane w srodku wregami wiec nie ma mowy ze sie wyginaja pod oporem wiatru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, czy aby te dwie połówki nie są połączone z serwem niesymetrycznie? Jeśli od każdej połówki jest osobny popychacz różnej długości i łączą się potem przy serwie to tak będzie. Rozwiązanie jest takie, żeby obydwa popychacze były równej długości albo można połączyć obie połówki "na sztywno" i zastosować jeden popychacz. No albo dwa serwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sa 2 popychacze i łącza się przy serwie w 1...nie mam funduszy na 2 serwa więc zostanę przy tym co mam.zastanawiam sie nad połączeniem tego na sztywno...zrobię w kadłubie odpowiednie wycięcie i jakoś to połączę...nie wiem już sam tyle się z tym męczę.. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak masz sprzęgnięte obie połówki? oddzielne popychacze czy są one połączone listwą/prętem poprzez SK ? jesli to drugie rozwiązanie to masz typową przypadłość zestawów -zbyt wiotkie połączenie

 

EDIT :pisaliśmy w tym samym czasie skoro tak to jeden z popychaczy gdzieś po drodze się odkształca - jeśli jest to bowden to zapewne pancerz na długim odcinku nie jest zamocowany i się wygina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.