Skocz do zawartości

Akumulator żelowy


specjalford

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że pracuję w systemach alarmowych około 12-13 lat wyrobiłem sobie opinię o akumulatorach żelowych.Najlepsze jakie były dostępne na rynku to Hitachi oraz Kobe.Te obecnie produkowane są podobnej jakości.O ile podane marki wytrzymywały w systemach alarmowych do 5 lat a czasami 7 to te produkowane obecnie wytrzymują max 2 lata.Najczęściej odpadają mostki miedzy celami, puchną, rzadziej się zdarza zwarcie w środku akumulatora.Spotkałem się z taką sytuacją dwa razy i za każdym razem akumulator zapalał się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość to jedna sprawa a inna to chyba celowe ukrywanie przez producentów max poboru prądu . Jednym z wybiegów jest podawanie pojemności dla prądu 20godzinnego a tak naprawde jest to wskazanie że aku nie nadaje się do zastosowań z ciągłym poborem prądu powyżej 1/3C

przykład opisu: 1_312821d85e6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz to trzeba poszukac zelowych uzywanych do awaryjnego podtrzymania napiecia w sieciach komorkowych.

Rozmiary jak samochodowe - ale zabij mnie nie pamietam ani parametrow ani firmy :evil: (to juz bylo kawalek czasu temu) - ale chlopaki z branzy upierali sie, ze odpalali zima Lublina - jak im ich wlasny padl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiary jak samochodowe - ale zabij mnie nie pamietam ani parametrow ani firmy :evil: (to juz bylo kawalek czasu temu) - ale chlopaki z branzy upierali sie, ze odpalali zima Lublina - jak im ich wlasny padl.

Może coś tej firmy (dane skopiowałem z ogłoszenia na Allegro):

Marka: PROFiTEXX

Model: BA-80

Napiecie: 12 Volt

Pojemnosc: 80Ah

Rezystancja wewnetrzna: 6m

Samorozladowywanie: <0,8% / tydzien

Max prad ladowania: 20 Amper

Max. prad uderzeniowy przez 5 sekund przy temp 25°C: 750 Amper

Max. prad pracy przez 1 Minute przy temp 25°C: 414 Amper

Wymiary: (DxSzxW) 25,5cm x 17,7cm x 22,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.