Skocz do zawartości

Salto 1 8 EDF


Therapy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się wrażeniami z użytkowania Salto Marki ST Model.

To ciekawy motoszybowiec z wysuwanym z kadłuba napętem EDF. Turbinka 60 mm ma jedynie trzy łopaty. Jednak jest bardzo sprawna. Model jest szybki a gwizd robi wrażenie. Jesli chodzi o samo szybowanie jest lepiej niż w większości motoszybowców tej klasy(miałem kilkanaście różnych szybowców). Model ma 1.8 metra i jest bardzo lekki. Niewiele ponad 600g. Po wyłączeniu napędu model bardzo długo szybuje ale jest dość podatny na wiatr ze względu na niską masę. Mamy dwa kółka wiec start i lądowanie jest z ziemi.

Teraz wady. Ster typu V ma mniejszą powierzchnię niż typowy przez co model tuż po odjęciu gazu leci lekkim wężykiem. Ogon wykonuje poziome ruchy. Jest to widoczne. Być może jest to spowodowane krótkim kadłubem 63 cm.Jak zwolni lub na gazie zjawiska nie ma. Jest bardzo wrażliwy na minimalne wychyły lotek. Tylne maja bardzo mały skok a i tak model reaguje błyskawicznie. Nie polecam nowym pilotom. Jednak dzięki temu można poszaleć akrobacje, wykonuje je znacznie szybciej niż klasyczny szybowiec. Lot na gazie przypomina raczej samolot a gdy zwolni mamy powolny szybowiec. W kadłubie jest mało miejsca na pakiet. Latamy tylko na 3S i 1800 ledwo wchodzi. Większe nie domykają kabinki wiec łapię taśmą. Czerwona farba zchodzi jak akwarela. Po zakupie padł też mechanizm wysuwania turbiny. Spadło cięgło. Niestety nie da się naprawić bez rozcinania całego kadłuba. Model był ze sklepu i w ramach gwarancji przesłali mi nowy kadlub z wyposażeniem. Ostatnia cena w pl to 600 zł w promocji. Cena standardowa była 750. Model występował tez pod marką Graupner Hott Fun. Po zakupie zawiodłem się na nim. Irytowało myszkowanie awaria i wrażliwość. Jednak im więcej nim lata to odkrywam jego zalety. Jest szybki, fajnie brzmi, można nim poszaleć i pofikać no i wzbudza ciekawość na lotnisku. Już dwa razy go wystawiałem i zamykałem aukcje bo było mi go szkoda. Zostanie jednak na dłużej. 

Film nie jest mój. Zdjęcia tak.

 

20201121_133401.jpg

20200830_132338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.