Skocz do zawartości

Dostosowanie kabla do symulatora Hitec do standardu JR


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

Mam interfejs do symulatora produkcji Hitec:

 

album_pic.php?pic_id=1068

 

Kabel dodatkowo zaopatrzony jest w przelotkę z małego jacka na DIN, wykorzystywaną np. w Eclipsie / Opticu / Flashu.

Ten kabel chciałbym dostosować do standardu JR.

 

Teraz będę się posiłkował obrazkami oraz danymi ze strony kolegi Pitlaba ( http://pitlab.webpark.pl/ ). Obrazki pozwalam sobie skopiować tu lokalnie, żeby nie obciążać Jego serwera. Gdyby były jakiekolwiek zastrzeżenia to proszę o info - zastosuję się do zaleceń.

 

W moim interfejsie mam sygnał wyprowadzony w ten sposób:

 

album_pic.php?pic_id=1069

 

Na stronie Pitlaba wyczytałem, że JR "ma ujemny sygnał PPM (nie mylić z negatywnym!)":

 

album_pic.php?pic_id=1070

 

Czy to znaczy, że wystarczy zrobić odpowiednią przelotkę, by mój kabel zaczął działać z aparaturą JR? Pozostałe "parametry" sygnału są zgodne? Pytania pewnie niezbyt mądre, ale jestem kompletnym ignorantem w tej materii i wolałbym nie wysadzić nadajnika w powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie znam tego interfejsu, ale w moim wystarczy zamienić kabelki.

Po odwróceniu biegunowości zmienia się też polaryzacja sygnału: aktywny niski staje się aktywnym wysokim i nie wiem czy temu interfejsowi jest wszystko jedno.

Najproścej będzie sprawdzić empirycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najproścej będzie sprawdzić empirycznie.

Zrobiłem odpowiednią przelotkę, z duszą na ramieniu podłączyłem i... działa! :jupi:

Dzięki!

Twój interfejs też mam i bardzo sobie chwalę, ale w tym przypadku nie mogłem go zastosować.

 

 

EDIT:

Właśnie wpiąłem do nadajnika wtyczkę jack "na żywca" - bez przelotki - i też działa :shock: :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.