Skocz do zawartości

Początek wyboistej drogi - heli i rozterki


darwoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Na początku był chaos.....

 

Wróć, żartowałem ;-).

Na początku miał być T-rex 470 ale po kilku lotach na symku opanowałem emocje

i stwierdziłem, że drogę przejdę jak Bozia przykazała.

 

A więc wybrałem drogę jak poniżej:

-> XK K130 -> mam i próbuję 

-> niebawem zamawiam M2 i waham się jeszcze między EXP a V2 -> może doświadczenie pomoże Wam coś polecić?

-> za około 4-5mc planuję dopiero T-rex 470 będę zamawiał,

 

Co do K130 to już zdążyłem pozamiatać serwa -> metalowe w drodze.

3 dni konfiguracji i napraw vs. 3min nieudolnych lotów.

 

Dlatego na początek mam do Was kilka pytań:

-> czy konfiguracja apki na początek jest prawidłowa. Założenie, latanie makietowe, głownie nauka bez modu 3D.
aparatura Tg9x z Er9x i Irangex-plus.

CH1- 100%THR c1(curve)

CH2 - 100%Ele

CH3 - 100%Ail

CH4 - 100%Rud

CH5 - 50%P3 !GEA

          R -50%P3 GEA -> na ten moment latam na tym ustawieniu

CH6 - 100%Thr c4(curve)

 

Latam z SFHSS Futaba, jednak okazuje się, ze futaba ma pozamieniane kanały fizyczny Ch1-Ch3 w stosunku do oryginalnego Tg9x,

stąd ten być mozę dziwny porządek jak powyżej.

 

c1 - prawie że liniowa przebiega nieznacznie nad środkiem układu współ. od -100 do +100

c4 - liniowa, zaczyna się na -10 dla -100 i kończy na +70 a +100

 

Zrezygnowałem z ujemnego skoku (dałem tylko delikatny po to aby model siedział na ziemi wsposób stabilny.

 

Obecnie po remoncie model po wytrymowaniu delikatnie próbuje "przechylać"  na lewą stronę w momencie startu.

Próbowałem wystartować jednak, po 2 remontach,  trochę panikuję w momenice poderwania i przerywałem start.

 

W związku z tym chciałem dopytać, że z Waszego doświadczenia efekt ziemi może powodować

większe zawirowania w stabilności modelu przy starcie niż w locie?

Nie jestem pewien czy to przechylanie to coś to jest normalnym zachowaniem, czy jednak to oznacza, ze model nie może wystartować?

Wiem, że określenie delikatne przechylanie to określnie subiektywne....

 

Pozdrawiam

Darek

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Efekt odbicia strug zawsze powoduje naruszenie stabilności modelu ale bardziej podczas momentu oderwania od ziemi i podczas zawisu tuż nad ziemią gdzie tworzy się efekt poduszki. Trzeba po prostu wznieść model nieco wyżej. Te nastawy na 100% do nauki lepiej zmniejszyć. Najlepiej metodą prób. 80%-70%.

To przechylanie modelu podczas startu to potrzeba wypoziomowania tarczy. 

Nie oczekuj od maluszka super stabilności. Im mniejszy model tym bardziej nerwowy. 470-500 ka już można powiedzieć że jest bardziej stabilnym modelem. 600-700 to już model latający stabilnie. Powodzenia w nauce. Jest na FB grupa Ekipa RC Heli - można podpytać o to i tamto ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.