Skocz do zawartości

Montowanie serw do klap


tomcar11

Rekomendowane odpowiedzi

Ale na co kabel Y, skoro możesz wykorzystać dodatkowy kanał na lewą lotkę co jest lepsze, lżejsze i prostsze?

Sławku lotki już mam zamontowane oryginalnie dwa serwa nakblu Y pod jeden kanał, a pod drugi chcę zamontować klapy. Chyba że czegoś nie rozumię co sugerujesz :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli chcesz tylko klapy założyć

to musisz dać je jak z 1 foto, albo dokupić tzw. odwracacz serwa, ale to droga zabawka. Ew możesz lewą klapę wpiąć pod kanał np. podowozia, i ustawić odpowiednio miksery w nadajniku, i wtedy układasz sobie dowolnie serwa jak chcesz. Ja tak zrobiłem wysokość na 2 serwa, że jedno na kanał do wysokości a drugie kanał 7 czy 5.

 

Myślałem że pytasz o klapolotki tylko boisz się je zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą być tez jak na drugiej fotce i nie trzeba żadnego odwracacza, wystarczy w jednym serwie przelutować kabelki, tzn w silniku zamienić je miejscami, a na potencjometrze zamienić miejscami dwa skrajne :D

Fajnie by było jak by ktoś rozebral to serwo i pokazał obrazowo. Bo wcześniej juz też te problem byl poruszany, przelutowac kable i ok. Może dla niektórych to ok, ale ja jakoś nie łapie :cry: . Myśle że są też tacy na forum co nie wiedzą o co chodzi z tym przelutowaniem kabelków w serwie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy krok to zamiana tych przewodów o których piszesz na silniku poprostu zamieniasz je miejscami.

 

drugi krok:

 

Poprawo na zdjęciu widać potencjometr z 3 przewodami zamieniasz na nim podobnie jak w silniku dwa skrajne przewody miejscami

 

 

podpowiem że łatwiej będzie zamienić przewody na płytce z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa czyli chcesz tylko klapy założyć

to musisz dać je jak z 1 foto, albo dokupić tzw. odwracacz serwa, ale to droga zabawka.

 

Dodam że jest jeszcze jedno rozwiązanie - Mikser V-Tail wejście różnicowe i dwa wyjścia oczywiście na serwa. Koszt miksera w UH to 2,95$ czyli całkiem nie drogo i prosto :P Czasem też taki mikser się wala gdzieś w szufladzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.