Skocz do zawartości

Uszkodziłem Taranisa x9d+ :-((


pjk11

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat tego nie jestem pewny bo procek można położyć, trochę z tym zabawy ale się da.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka


Czego dalej nie jesteś pewien?
Nie jesteś pewny, że siedzi opentx z bootloadetem opentx, bo procek można przełożyć?

Jasno proszę. Nie owijaj w bawełnę, nie wstydź się. Ja Ci wytłumaczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie, że mówimy innym językiem, albo robisz jakieś skróty myślowe nie w kontekście.

Oczywiście, że robiłem. Wielokrotnie. Ja naprawiam takie rzeczy nie tylko hobbystycznie ale też zawodowo.

Oczywiście, że ruszy, o ile coś więcej nie jest uszkodzone.

Dlaczego nie wymieniłem jeszcze procka? Bo mam kolejkę roboty. Stety i niestety.

Ale gdzieś w ciągu 2 tygodni powinien być wyrok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok nie wiem czego nie rozumiesz. To jeszcze raz ci wyjaśnię. Położenie procesora to jedno i takie rzeczy robiłem bo ma do tego narzędzia ale miałem do czynienia z płytą drukarki w której też padł procesor i po wlutowaniu procesora i oprogramowaniu niestety nie działała. Laptopy to inny temat.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie. Aparatura to też inny temat niż drukarka...

A podejrzewam, że w drukarce, skoro wgrałeś dobry wsad, uszkodzone było jeszcze co innego. Trzeba było sprawdzić przed rwaniem procka.

A jeśli wgrałeś zły wsad to wgrałeś zły wsad.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co wypominales mi, że laptopy to inny temat niż aparatury, a teraz zdziwiony jesteś, że mówię Ci, że drukarki to tak samo inny temat.
Bardzo ciężko się z Tobą rozmawia, bo komplikujesz niepotrzebnie temat, kluczysz gdzieś w opozycji i się dziwisz, że ktoś Cię nie rozumie.

Nie naprawiłeś płyty drukarki to nie znaczy, że ktoś nie ma naprawić aparatury.

Uprawiasz trolling. Już wyparowała moja chęć wytłumaczenia Tobie co i jak.
Nie widzę dalszego sensu czytania Twoich postów. Przykro mi, naprawdę..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do zrobienia (wymiana MB). Bo raczej XJT nie padł?
 
Pozdrawiam
Jeszcze nie sprawdziłem całej płyty.
Ale jeśli nie ruszałeś tasiemek przy podłączonym akumulatorze, to raczej do zrobienia płyta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d2f napisał:

Jeszcze nie sprawdziłem całej płyty.
Ale jeśli nie ruszałeś tasiemek przy podłączonym akumulatorze, to raczej do zrobienia płyta.

Nie ruszalem. Rozlaczylem wszystko po wszystkim :-). Mam prosbe, tam w JrBayu byla taka naklejka. Zrobilbys zdjecie i wstawil? Bo musze teraz flashowac odbiorniki z ACCST1 na ACCST2, takze moze znowu bedziesz mial okazje nabyc pare gratów ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na tą chwilę są ciekawe wnioski.
Oprócz dziury w procesorze, uszkodzone są q2 i q3 i troszkę innej drobnicy na płycie głównej, oraz zasilanie modułu zewnętrznego na xjt.
Po wymianie procesora jest już komunikacja z bootloaderem. Można wgrywać soft.

Co będzie dalej, zobaczymy po zrobieniu zasilania. Tymczasem skończyły się odpowiednie p-mos i czekamy na dostawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.